Věnec na dveře z proutí, ořechů, špuntů nebo obyčejných větví je dokonalou vánoční dekorací

Věnec na dveře je populární dekorací. Vyrobit se dá ze špuntů od vína, nebo z několika větví či z obyčejných ořechů. A to je jen zlomek možností, jak může vypadat.

Nebojte se textilních materiálů

Začneme touto kategorií, která je poslední roky velmi populární. Textilní materiály jsou osvědčenou volbou jak pro skvělý vzhled, tak i díky možnosti úprav, ale i díky životnosti. Pokud hledáte nápady na věnec na dveře, zkuste třeba obyčejnou vlnu, zkuste populární plsť, nebo můžete zkusit i variantu ze starého svetru. Následně stačí trocha kreativity a dokonalý výsledek bude hotový za pár desítek minut.

Použijte běžné věci

Máte doma bednu s ořechy, které už nevyužijete na pečení? Žádný problém. Z těch vlašských bude věnec na dveře vypadat dokonale. A to stejné platí i ve chvíli, kdy máte doma sbírku špuntů od vína, které je vám líto vyhodit. I z těch může vzniknout naprosto dokonalá vánoční dekorace, která ozdobí vstup do vašeho bytu nebo domu.

Materiál nasbírejte v lese

Jdeme na třetí kategorii, která vás nebude stát ani korunu. Materiály na takový adventní věnec totiž můžete jednoduše nasbírat kdekoliv venku. Ideálně potom v lese. Může se jednat o obyčejné holé větve, může se jednat o větvičky s jehličím, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že byste v lese neměli zapomenout ani klasické šišky. Přírodní motivy se hodí do každého domu nebo bytu.

Inspirujte se dalšími možnostmi

Trojice nejpopulárnějších variant je za vámi. Ale těmi rozhodně nekončíme. Jak můžete vidět na jednotlivých fotografiích, tak dalších variant existuje více než dost. Je jenom na vás, jakou cestou se vydáte a jaké zvolíte. Inspirujte se a udělejte si letošní Vánoce dokonalé, originální, a hlavně za pár korun. Proč věnec kupovat, když se dá jednoduše a rychle vyrobit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]