Babička něžně zpívá ukolébavku své vnučce. Reakce miminka na její zpěv obletěla celý svět

Fotografie: Depositphotos

Na dění okolo sebe reagují již malá miminka. Podívejte se na reakci několikaměsíční holčičky, když jí začala její babička zpívat oblíbenou písničku.

Když se do rodiny narodí miminko, jedná se vždy o důvod k radosti. Nadšení z něj nebývají jen rodiče, ale i prarodiče, kteří často nad „uzlíčkem radosti“ jihnou. Výjimkou není ani tato babička, která své několikaměsíční vnučce pravidelně zpívá její oblíbenou písničku. Holčička ji moc ráda poslouchá a babička si zpívání pokaždé užívá. Jednou se však stalo něco nečekaného – holčička začala zpívat společně s babičkou a celá rodina zůstala v naprostém šoku.

Miminko má umělecké sklony

Když přišla babička ke své dceři na návštěvu, aby se podívala na svoji vnučku, ani ve snu ji nenapadlo, že zažije něco výjimečného. Tak jako obvykle vzala vnučku do náruče a jemně ji kolébala. Poté se jí zeptala, zda-li chce zazpívat svoji oblíbenou písničku. Jen co babička začala zpívat, malá holčička se rozzářila, přidala se k ní a zpívala s babičkou po celou dobu.

Fotografie: Freepik

Naštěstí byla maminka holčičky pohotová a celou situaci nahrála na mobilní telefon. Poté, co maminka sdílela nahrávku na internetu, se okamžitě stala hitem.

Lidé malé zpěvačce fandí a přejí jí úspěšnou hudební kariéru. Jiní se rozněžňují nad společně stráveným časem a prohlubováním pouta s babičkou. Z videa je jasně patrné, že malá holčička baví i své nejbližší, kteří se radují společně s ní.

Zpívání děti uklidňuje a působí na emoce

Rozvíjení smyslů každého miminka je velmi důležité. Podle některých zdrojů je ovšem klíčové především avizované zpívání. To má pomoci miminku rozvíjet řeč – při zpěvu se mnohem více než během mluvení prezentuje celá řada modulačních faktorů, které pomáhají dítěti rozvíjet řeč. Nezáleží přitom na tom, zda zpíváte čistě či falešně, pro dítě je důležité naučit se svůj hlas používat, což odkouká právě od vás.

Zpívání navíc aktivuje jiná mozková centra než běžně mluvená řeč, a proto i více působí na emoce. Není proto divu, že ukolébavky či pouhé pobrukování jsou pro děti tak uklidňující. Zpíváte-li pak miminku, potažmo dítěti, stále stejnou ukolébavku / písničku, stává se pro něj součástí rituálu. Díky její předvídatelnosti (je pokaždé stejná) se dítě snadno naučí slova a je schopné samo začít zpívat – stejně jako několikaměsíční holčička výše na videu.

Zdroj: UberAlles, VeryWellMind