Všímavá servírka v restauraci zachránila chlapci život. Způsob, kterým to dokázala, překvapil i samotné policisty

Fotografie: Depositphotos

Číšnice z Orlanda řekla policii, že věděla, že něco není v pořádku, když si jedenáctiletý chlapec, který seděl u jednoho z jejích stolů, nemohl objednat nic k jídlu. Pak si všimla modřin.

Číšnice Flavaine Carvalhoová vymyslela plán. Na kus papíru napsala „Potřebuješ pomoc?“ a podržela ho chlapci z místa, kam jeho rodiče nemohli ze svého stánku v restauraci jménem Mrs. Potato vidět. Policii řekla, že trvalo tři pokusy, než chlapec pokynul „ano“. Carvalhoová zavolala policii. Nyní je jí připisována zásluha za to, že pomohla zachránit chlapce ze situace, kterou policie označila za nebezpečné týrání.

Naštěstí jsou mezi námi citliví hrdinové

Flavaine Carvalho pracuje jako servírka v restauraci Mrs. Potato v Orlandu a je zvyklá vidět věci, které nejsou běžné. Na začátku letošního roku se však stala jedna událost, kterou si Flavaine ponese do konce života. Její pozornost se totiž upřela na záchranu života malého chlapce. Varovná znamení jsou všude kolem nás častěji, než si myslíme. Je na nás, zda je zaregistrujeme a rozhodneme se jednat, nebo ne. Naštěstí Flavaine v tento den důvěřovala svému instinktu.

Fotografie: Freepik

U jednoho ze stolů, které měla Flavaine na starosti, seděli dospělý muž a žena a mladý chlapec. Flavaineová reagovala na to, že dospělí chlapci neobjednali žádné jídlo. Cítila, že i když jí do toho nic není, něco ji vedlo k tomu, aby se na to ptala. Dospělý muž servírce odvětil, že chlapec, který je jeho nevlastním synem, bude jíst jídlo později doma, a ne v restauraci. Servírka nebyla s odpovědí spokojená. Měla špatný pocit a podívala se na chlapce zblízka.

Modřiny na chlapcově obličeji

Mezi obočím uviděla viděla velký škrábanec. O pár minut později si všimla modřiny na jeho oku. Flavaine si pak začala všímat dalších a dalších modřin, ale myslela si, že tohle je jeden z těch případů, kdy dospělí nad vším mávnou rukou. Flavaine vzápětí dostala nápad. Vzala si kus papíru a napsala na něj: „Potřebuješ pomoc? OK“.

Fotografie: Freepik

Přešla přes stůl a postavila se za chlapcovy rodiče tak, aby k ní byli zády. Zároveň upoutala pozornost dítěte a podržela mu vzkaz, aby si jej přečetl. Když se chlapcovy oči setkaly s jejími, její obavy se naplnily. Na její otázku totiž s obavami přikývl.

Bili ho a spoutali

Flavaine nenápadně odešla a zalarmovala policii, která byla zanedlouho na místě. Teprve pak našel chlapec odvahu vyprávět o mučení, kterému byl vystaven. Řekl, že byl zbit koštětem, spoután a přivázán k velkému pojízdnému vozíku. Řekl také, že mu rodiče za trest nedovolili pravidelně jíst.

Nyní je oslavována jako hrdinka

Nevlastní otec je nyní obviněn z týrání dítěte a matka ze zanedbání péče, protože věděla o teroru svého partnera vůči synovi, ale nezasáhla ani nepomohla chlapci dostat se k lékaři. Chlapce a jeho čtyřletou sestru si z domu odvedla sociálka. Servírka uvedla, že je sama matkou a chování rodičů pro ni bylo hodně zvláštní, jelikož dítěti se jídlo neodpírá, obzvlášť ne v restauraci. Nyní je Flavaineová oslavována jako skutečná hrdinka za svůj čin, kterým možná chlapci zachránila život.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]