Všímavý popelář svým činem zachránil důchodkyni život. Drobnost rozhodla o tom, že začal okamžitě jednat

Fotografie: Depositphotos

Příběh popeláře, který nebyl lhostejný ke svému okolí a dal na svou intuici. Všiml si neobvyklé změny ve svém sousedství a nebál se jednat.

V životě občas nastanou situace, kdy je potřeba dívat se kolem sebe. Neignorovat detaily, které nám napovídají, že se něco děje. Někdy totiž může i drobný rozdíl zachránit někomu život. Tentokrát přišla pomoc od popeláře Jaka, který na své obvyklé trase spatřil něco, co v něm vyvolalo nepříjemný pocit. Dal na svou intuici a dobře udělal.

Něco bylo špatně

Když řidič popelářského vozu Jake Bland jel svou obvyklou trasou po sousedství, upoutal jeho pozornost jeden z domů. Respektive popelnice na příjezdové cestě tohoto domu. Byla totiž už dva týdny daleko od vchodu, jako kdyby se o ni nikdo nezajímal nebo nebyl nikdo doma, popřípadě hůř, někdo neměl sílu a možnost ji zavést zpět. Poslední možnost byla ta správná.

Fotografie: Pixabay

Když se vrátil zpět do práce, upozonil manažera společnosti, že z dnešního dne nemá dobrý pocit. Řekl mu o popelnici, která již několik dní stojí neobvykle daleko od domu. Obyvatel by mohl mít nějaké potíže, mohlo se mu něco stát. Požádal tedy vedení o povolení k prohlídce.

Strach z nákazy koronavirem

Je dobře, že Jake dal na svou intuici. Ukázalo se totiž, že v domě žije 90letá žena, vyděšená z venkovního světa, který v dnešní době utlačuje zákeřný COVID-19. Babička neměla žádné blízké rodinné příslušníky ani přátele, kteří by ji pomohli s nákupy, proto z obavy před virem nechtěla vycházet ven. V důsledku toho ale už neměla žádné potraviny.

Fotografie: Pixabay

Popelář okamžitě začal jednat

Když se Jake doslechl od vedení společnosti, co se stalo, neváhal ani minutu a okamžitě se rozjel za starší ženou domů. Sepsal s ní nákupní seznam a osobně zašel do obchodu nakoupit všechno potřebné. „Kdyby jí Jake nenabídl pomoc, neměla by nikoho, kdo by se o ni postaral. Tato situace nám opět ukázala, jak důležité je vnímat jakékoli odchylky od normálu.

Fotografie: Pixabay

Někomu to skutečně může zachránit život. Nikdy nevíme, co se děje za sousedskými dveřmi,“ uvedl manažer společnosti. Svět potřebuje více takových lidí jako je Jake. Příběh poukazuje, jak je důležité starat se o lidi kolem nás, ptát se, zdali něco nepotřebují, a nabídnout svou pomoc. Možná také jednou někomu zachráníte život.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]