Vstala a okamžitě běžela pro dvě lahve vodky a tři lahve vína. Příběh ženy, které se chuť na alkohol vymkla kontrole

Fotografie: Depositphotos

Žena si nedokázala svůj život představit bez alkoholu. Měla ho v kabelce i na nočním stolku – pro všechny případy. Že má problém, jí došlo, když ji opustil přítel.

Každý člověk se v životě potýká s většími či menšími problémy, stále máme starosti, které je potřeba řešit. Někteří se však neuchylují k racionálním postupům, aby se potíží zbavili, raději před nimi utíkají pomocí různých omamných látek. Ať už se jedná o léky, alkohol či drogy, nic z toho není dlouhodobým řešením. Naopak, jedná se o nástroje, které naše starosti nakonec ještě znásobí. Podobný problém měla i tato žena z Dánska.

Chuť na alkohol se vymkla kontrole

Heidi Purak z Viborgu v Dánsku poprvé ochutnala alkohol, když jí bylo pouhých 13 let. Ve 14 už chodila se svými přáteli po večerech ven a užívala si života. Na tom by zřejmě nebylo nic špatného, kdyby volný čas trávila tak, jak by bylo vhodné pro 14letou dívku.

Ona ovšem soutěžila se svými kamarády v pití alkoholu. Když někdo z party vypil pět lahví, ona jich musela zdolat alespoň deset. Když byla Heidi opilá, zjistila o sobě jednu věc, která její nekontrolovatelné pití podpořila. Cítila se totiž sebevědomě. Měla se ráda, hýřila vtipem, připadala si okouzlující. Zkrátka a dobře ji bavilo být opilá.

Fotografie: Pixabay

V 18 letech pila jednu lahev za druhou

V 18 letech vyprazdňovala jednu lahev vína za druhou, aniž by o tom příliš přemýšlela. Vlastně jí na tom vůbec nezáleželo. „Chtěla jsem si večer číst, u toho mě napadlo, že si zasloužím sklenku vína. Nakonec jsem neměla vůbec čas číst. Jedna lahev byla prázdná a za ní se hned objevila další,“ vypráví Heidi. Její problém postoupil až do takové míry, že na nočním stolku vedle postele měla neustále připravenou lahev vodky. Pila doma, pila v práci, pila pořád.

Bez alkoholu nemohla fungovat

„Bez alkoholu jsem se necítila dobře, měla jsem pocit, že jsem hloupá, neměla jsem žádné sebevědomí, nebyla jsem zábavná. Ale s alkoholem tomu bylo přesně naopak. Nejdříve jsem chodila do práce jen trochu opilá, ale později to zašlo tak daleko, že už jsem nebyla schopná pracovat vůbec. Cítila jsem se špatně, když jsem neměla žádnou lahev u postele nebo v kabelce,“ pokračovala Heidi.

Fotografie: Pixabay

Dvě lahve vodky a tři lahve vína

Když bylo Heidi 29 let, denně pila dvě lahve vodky a tři lahve vína. V té době žila společně se svým přítelem. Ten si samozřejmě všiml, že Heidi hodně pije, ale nedokázal si představit, v čem je ve skutečnosti problém. Nenapadlo ho, že je Heidi alkoholička. Když se jednoho dne vrátil z práce, našel 17 prázdných lahví od vodky, které Heidi doma schovávala v koši na prádlo, pod postelí nebo ve skříni.

Heidi zůstala sama

Po hrozivém nálezu se její přítel okamžitě odstěhoval. Heidi zůstala naprosto sama. „Seděla jsem doma sama a nevěděla jsem, co mám dělat. Mám to skončit sama, nebo požádat o pomoc? Rozhodla jsem se pro první možnost, protože jsem se styděla,“ vzpomíná Heidi.

Později téhož roku byla přijata do léčebného centra. Dnes je to tři roky, co se naposledy dotkla alkoholu. Pracuje jako terapeutka v léčebně a její přítel se k ní vrátil. Svůj příběh se rozhodla vyprávět jako varování pro všechny, kteří se potýkají se stejným problémem.

Zdroj: Bt