Každý z nás to zažil, kocovina! 5 tipů jak vyzrát na kocovinu

26Znáte ten pocit, kdy se cítíte opravdu špatně, protože jste to trošku přehnali s alkoholem? My víme, co vám pomůže a po čem se budete cítit lépe. Jestli tedy plánujete nějakou oslavu, nebojte se, druhý den budete svěží!

1) Horká polévka

Zaručeným pomocníkem, který kocovinu zažene, je silný vývar. Může jít o vývar kuřecí, hovězí. Někomu může pomoci silní česneková polévka nebo polévka s pořádnou dávkou cibule.

2) Sladké, kyselé, tučné jídlo

Pomoci si můžete i zvýšením hladiny cukru v krvi. Proto si „den po té“ dejte sklenici s vitaminem C nebo pár lžiček medu. Rychlý cukr tělu můžete dodat také sklenicí coca-coly.

Pokud na sladké nejste, vyzkoušejte něco kyselého. Kyselé okurky, utopence, zavináče. Pokud nemáte na jídlo pomyšlení, pomoci vám může samotný lák z okurek.

A co se týče tučného jídla, to byste měli sníst před tím, než budete popíjet alkohol, v lepším případě pořád něco mastného zobat i během pití. Stačí brambůrky, grilované maso, nebo chleba se sádlem. Nebudete hladoví a díky tuk vás alkohol tak lehce nepohltí.

3) Zapijte to

Ještě než ulehnete do postele, vypijte pořádnou dávku obyčejné studené vody z vodovodu. Pomůže vám rychleji dostat alkohol z organismu a navíc pomůže na dehydrataci, kterou alkohol způsobuje. Pokud chcete kocovině předejít, ještě před požitím alkoholu vypijte nejméně sklenici vody nebo během oslav pijte průběžně minerálku.

4) Zaspěte to

Nejlepší je ovšem tento stav zaspat. Během noci alkohol vyprchá a vám nebude po probuzení tak špatně. A pokud ano, využijte další z tipů v tomto článku.

5) Chlad vás vzpruží

Vyzkoušejte také vyrazit ven na čerstvý, chladný vzduch. Proběhněte se nebo se jen projděte rychlejší chůzí. Co na vás může také fungovat je studená sprcha. Ta potřebuje sice trochu odvahy, ale určitě vás donutí cítit se lépe.

Obrázek: pixabay

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]