Výchova dětí netradičně. Tato matka udělila své dceři velkou lekci

Výchova dětí může mít řadu podob. Tento příběh ukazuje, že se lze obejít bez křičení, fyzických trestů i dalších věcí, které jsou dnes zcela běžné. Sice mohou být krátkodobě účinné, ale cílem výchovy by mělo být to, aby si dítě odneslo lekci na celý život. Tak jako v tomto případě, kdy došlo k tomu, že malá holčička vyhodila do koše úplně nový penál, který dostala. Jak na to reagovala její matka?

Proč penál vyhodila?

Holčička si tento penál delší dobu přála. Rodiče ale s nákupem několik týdnů čekali a dali jako podmínku to, že dcera nesmí zlobit. Ta byla delší dobu hodná, a tak penál dostala. Co se ale nestalo – vzala ho a vyhodila ho do koše se slovy, že už ho nechce, jelikož už ho má ve třídě mnoho jiných lidí. Doslova si postavila hlavu, že ho nosit nebude. Přitom nešlo o nijak levnou a obyčejnou věc.

Maminka udělala radikální krok

Žádné hádky, žádné nadávky, ale zcela unikátní přístup. Takto má vypadat výchova dětí. Když matka zjistila že je penál v koši a vyslechla si důvod, tak se rozhodla, že dceři uštědří zajímavou lekci. Šla do jejího pokoje a vzala její stávající penál. Všechny tužky a další věci jí vyndala ven a její stávající penál schovala. To nebylo jediné, co udělala.

Dala jí ještě jeden, zcela netradiční penál

Ten její stávající byl schovaný a ten nový byl v koši. A jelikož dcera penál potřebovala, rozhodla se matka, že jí dá ještě jeden. Šla do kuchyně, vzala pytlík na mražené potraviny a podala ho dceři se slovy, že toto je pro ni ten pravý penál, který využije nejlépe. A že takový nikdo jiný ve třídě nemá. A pokračovala dále v tom, že ten nový vyhozený dá někomu, kdo si ho užije a kdo si ho bude vážit.

Dcera ihned pochopila

Matka jí vysvětlila, že jsou i děti, kteří žádný penál nemají a skutečně používají obyčejný sáček. Že ona má štěstí jak v tom, že může mít penál, a dokonce i ten výjimečný. Dcera to pochopila, vyndala ho z koše a dala si do něho všechny své psací potřeby a poděkovala rodičům za jeho nákup. Co říkáte, je taková výchova dětí správná?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]