Vynikající způsoby pro každého, kdo se potřebuje rychle zbavit otravných mravenců

Fotografie: Freepik

Mravenci jsou malí pracovití tvorové, kteří unesou neuvěřitelnou váhu na svých zádech. Pokud však bydlí u vás doma, obdiv k nim z vaší strany zřejmě skončí.

Mravence na svém dvoře nebo dokonce ve svém bytě jistě nikdo z nás nechce. Jak se jich snadno zbavit? Doporučujeme vyzkoušet tento repelent proti mravencům. Vyrobit si ho můžete sami doma a opravdu funguje. Mravenců vás zbaví velice rychle a efektivně. Přitom nebudete muset použít žádné chemikálie. Jak tedy domácí repelent vyrobit?

Fotografie: Freepik

Jak zahubit mravence po domácku

Stačí vám půllitr vody, kyselina boritá a dvě slupky od banánů. Ideální je, pokud jsou banány dobře zralé, nesmí však být načernalé. Pět gramů kyseliny borité pak přidejte do vody a dobře promíchejte. Cílem je kyselinu úplně rozpustit. Poté do směsi přidejte banánové slupky. Takto připravený roztok nechte dvě hodiny odstát. Poté slupky nakrájejte na kousky a umístěte je na místa, kde se vyskytují mravenci. Uvidíte, že velmi rychle zmizí.

Fotografie: Freepik

Pokud se vám tato metoda nelíbí, máme pro vás další zaručené tipy. Do míst, kde se mravenci objeví je vhodné nastražit osolený celer posypaný skořicí. Za pár dnů se mravenci odstěhují. Podobný efekt mají také aromatické látky jako jalovcová list, kerblík, skořice, majoránka nebo hřebíček. Pokud je chcete zahubit a nejen odradit, pak jim do cesty dejte papír a na něj kvasnice s cukrem nebo medem. Po požití zemřou.

Další tipy proti mravencům

Pokud chcete mít jistotu, že se do vašeho bytu nedostanou mravenci oknem, pěstujte na něm mátu, eukalyptus, bazalku nebo levanduli. Aroma je odpudí. Stejně tak se jim nebude chtít cestovat do vašeho domu přes voňavé záhony. Vysaďte tedy pod okna řebříček, cibuli nebo česnek. Díry a prahy dveří můžete natřít roztokem horké slané vody nebo kombinací pěti dílů zažívací sody, jednoho dílu cukru a vody. Stejný efekt má i voda s jarem.

Fotografie: Freepik

Výbornou prevencí v době jejich výskytu je úklid celého bytu octovou vodou. Dále jejich putování přeruší čára ze zubní pasty. Můžete ji natřít na okenní rám nebo s ní udělat čáru na jejich trase. Velmi nepříjemný je pro ně také prášek do pečiva. Ten jim za jedno vůbec nechutná a za druhé se jim lepí na nohy a stěžuje jim tak pohyb. Do cesty jim můžete nasypat také pepř, sůl nebo pálivou papriku. To vše je od pokračování odradí.

Zdroj: FamilyHandyman