Vyrobte si nejpohodlnější pletené ponožky. Zvládnete je na první pokus

Proč je kupovat, když si pletené ponožky můžete snadno vyrobit. Tento postup zvládnou i začátečníci. I pokud jste pletací jehlice v ruce nikdy nedrželi, nemusíte zoufat. Stačí jenom dodržet tento náš návod a uvidíte, že vznikne věc, která bude nejenom dokonale estetická, ale hlavně bude i praktická.

Stačí jenom dvě věci

O jaké se jedná? Bude to samozřejmě vlna jakékoliv oblíbené barvy. Doporučujeme vlnu kvalitní, která vám bude pohodlná a která vás skutečně zahřeje. Potom už to budou jenom dvě pletací jehlice. Ty vám pomohou pletené ponožky jednoduše vytvořit.

Změřte svou nohu

Jako první je třeba změřit si svou nohu. A to na místech, jak vidíte na obrázku. Jedině tak budete vědět, jak velké pletené ponožky vyrobit, aby vám skutečně dokonale seděly. Máte naměřeno? Jdeme dále.

Připravte základ

Ten se skládá s celkem 22 smyček, které vytvoříte na obou jehlicích zároveň. Tyto smyčky vytváříte ručně a střídavým postupem, nejprve z jedné a potom z druhé strany. Když máte, můžete opět postoupit dál.

Začněte s pletením

Nyní už pouze pletete. A to právě do jednotlivých vytvořených smyček. Vždy postupujte tak, abyste vytvořili celou novou řadu. Když je hotová, tak můžete jednoduše vytvořit další. Jak vidíte, postup není nijak složitý.

Barvy lze kombinovat

Pokud chcete mít pletené ponožky esteticky zajímavé, není problém střídat barvy vlny. Postup je i nadále stejný. Naplétáte jeden řádek za druhým a barvy střídáte tak, jak se vám to líbí a jak vám to přijde vhod.

Špička a pata

Úskalím může být vytvoření špičky a paty. Zde je třeba myslet na to, že ze svých současných 20 oček budete proplétat jenom zhruba 12 z nich. Díky tomu docílíte jak požadovaného tvaru jak na patě, tak i špičce.

Dopleťte celou ponožku

Když máte hotovou podešev, patu i špičku, pomalu ale jistě se chýlíte ke konci. Následně ponožku dokončete, zkontrolujte její vzhled a máte hotovo. Jak vidíte, nebylo to opravdu absolutně nic těžkého.