Vytvořte si těsto bez vajec a mléka. Tento univerzální recept využijete kdykoliv

Napadlo vás někdy, zda může být těsto bez vajec? A bez mléka? Ano, existuje. Jde o univerzální recept, který je navíc neskutečně jednoduchý, takže ho dokáže připravit téměř každý. Pomocí tohoto receptu si budete moci vytvořit spoustu zdravých dobrot, které potěší nejen vás, ale také vaše blízké a přátele. Vyzkoušejte ho a uvidíte.

Těsto pro vegany

Hlavně vegetariáni a vegani budou tímto receptem nadšeni. Součástí těsta totiž není ani mléko a ani vejce, tudíž se jedná o vegansky přijatelné jídlo. Samozřejmě, že si na něm mohou pochutnat všichni bez rozdílu. Univerzální recept na těsto je snadný, zdravý a chutná skvěle.

Nadýchané a chutné

Máte-li rádi chutná jídla s pikantním nádechem, musíte tento recept vyzkoušet. Získáte tak měkké a nadýchané těsto, které nelepí. Z těsta si tak vytvoříte základ pro mnoho dalších jídel (koláč, pizza, pečivo aj.). Stačí když si připravíte následující ingredience:

  • 1000 g mouky
  • 500 ml horké vody
  • 30 g čerstvých kvasnic (10 g suchých kvasnic)
  • 50 ml rostlinného oleje
  • 1 polévkovou lžíci cukru
  • 1 čajovou lžičku soli

Nemůže to být snadnější

První si připravíme základ. Vezměte si misku a vložte to do ní kvasnice a cukr. Pořádně je lžičkou rozmíchejte, dokud vám nevznikne tekutá hmota. Následně do misky nalijte všechnu horkou vodu a přidejte 100 g mouky. Opět pořádně promíchejte a uveďte základ do vámi požadovaného tvaru. Poté misku zakryjte ručníkem a nechte po dobu 10 až 15 minut na teplém místě.

Ručník odkryjte a přilijte do těsta olej a postupně přidávejte zbytek mouky. Postupným hnětením byste měli získat měkké, elastické a nelepivé těsto. Vezměte si další misku a vymažte ji rostlinným olejem. Vložte do n uhnětené těsto a misku opět zakryjte ručníkem. Těsto nechte kynout po dobu 40 až 50 minut. Odstraňte ručník a těsto je připraveno.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]