Vzácný případ z porodnice: Dvojčata mají dva různé otce, matčina noční můra se stala skutečností

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena otěhotněla s dvojčátky. Nebyla si však jistá, kdo je otcem dětí. Nakonec genetické testy prokázaly, že každé dítě má jiného otce.

Velmi vzácný případ se stal jedné ženě ze Švédska. Její dvojčata totiž mají jiné otce. Tento jev se nazývá heteropaternální superfekundace. Jde o situaci, kdy se ženě během jednoho menstruačního cyklu uvolní více než jedno vajíčko. Pokud má během krátké doby žena pohlavní styk s dvěma muži, může být každé vajíčko oplodněné spermií jiného muže. Dvojčata mohou mít různé pohlaví a jsou si méně podobná.

Noční můra se stala skutečností, nevěděla, kdo je otcem

Když se Niffi Sjöberg dozvěděla, že je těhotná, málem se jí zhroutil svět. V tu dobu vlastně neměla stálého partnera. A nevěděla, kdo je otcem dítěte. V inkriminovanou dobu, totiž byla se dvěma muži. První byl její bývalý přítel Jesper, se kterým již několik měsíců nechodila. A druhým byl její nový objev, Jonathan, u kterého doufala, že by mohli navázat dlouhodobý vztah.

Jak sama říká, v době otěhotnění byla svobodná. S žádným z obou mužů v tu dobu nebyla oficiální partnerkou. Sama to zdůrazňuje, protože mnoho lidí ji po zveřejnění tohoto příběhu odsoudilo. A ani jeden z mužů jí tedy nemohl nic vyčítat. Situace však byla zašmodrchaná. Niff nevěděla, kdo z nich je otcem. Oba muži tedy hráli v jejím postupujícím těhotenství roli. Zajímali se o vývoj dětí a čekali, až se po porodu budou moci provést testy.

Prošla těžkým šestinedělím, o děti však bylo postaráno

Ke konci těhotenství už na tom Niffi nebyla moc dobře. Nakonec lékaři rozhodli o císařském řezu. A tak se 2. března 2017 narodila nejprve Wilma s 2195 gramy a 46 centimetry, poté Ludwig s 2930 gramy a 53 centimetry. Pak pro Niffi začalo velmi těžké období, protože měla příliš vysoký krevní tlak a dostala zápal plic. Byla příliš nemocná na kojení, a tak Jonatan a babička Niffi se o ni i děti 24 hodin denně starali. Jonatan tam byl celou dobu, i když věděl, že to možná nejsou jeho děti.

Fotografie: Freepik

Testy otcovství, totiž trvaly dva týdny. Z nějakého důvodu však výsledky stále nepřicházely. Až po více než měsíci se tedy všichni dozvěděli, jak se věci mají. Ukázalo se, že dvojčata mají dva různé otce. Jonatan byl Ludwigův otec a Jesper byl otcem Wilmy. Oba muži měli o své děti zájem a tak v podstatě postupují jako v každé jiné rodině, kde mají děti jiné otce.

Nyní žijí spokojeně a udržují mezi sebou dobré vztahy

Niffi žije s Jonathanem a Jesper chodí pravidelně navštěvovat dcerku Wilmu. Dnes už si Niffi vše pochvaluje. Podle jejích slov to bylo velmi těžké období, kterým si musela projít. Kromě zamotané situace se musela vyrovnávat i s odsudky okolí. Nakonec se však rozhodla celý příběh vylíčit ve švédském televizním pořadu „Mladé matky“. Udělala to kvůli dvojčatům, aby nebyli terčem kritiky za něco, čemu ani nemohou rozumět.

Niffi je vyučená pomocná sestra a pracuje v domácí pečovatelské službě. Udělala si pořádek v životě, který byl ještě před pár lety nervy drásající horskou dráhou. Dnes se jim, podle jejích slov, celkově daří skvěle: „Děti se mají dobře a já se snažím, abych měla dobrý vztah se všemi stranami.“ Ve videu níže se můžete podívat na sestřih z tohoto pořadu. Uvidíte i oba tatínky, kteří své děti milují a věnují jim maximální pozornost.

Zdroj: Expressen