Vzala staré žaluzie a vytvořila z nich nádherné a stylové římské rolety

Máte žaluzie, ale chcete římské rolety? Tento nápad vám ukáže, jak si je ze současného zastínění snadno a rychle vyrobit. Bude vás to stát pár korun a výsledek bude přesně podle vašich představ. Ideální tip pro toho, komu už se žaluzie na jeho oknech nelíbí, ale zároveň je nechce vyhodit.

Sundejte současné žaluzie

Jako první je třeba současné žaluzie sundat z oken. Následně vezměte nůžky a přestřihněte všechny provázky, které je spojují. Když máte hotovo, rozeberte je a přeneste je do koupelny. Následně je důkladně omyjte. Budete překvapeni, kolik prachu se na nich za roky používání usadilo. Když oschnou, můžete pokračovat.

Měření je základ úspěchu

Nyní vezměte do ruky metr a přeměřte své okno. Podle zjištěných rozměrů budete vyrábět i samotné římské rolety. Základem je rozměřit si vše jak proto, abyste měli roletu požadované šíře, tak i proto, abyste použili správný počet lamel ze žaluzií a ty měly mezi sebou stejné, optimální rozestupy.

Pustě se do práce

Jdeme na to. Nejprve upravte délku a šířku římské rolety, aby odpovídala naměřeným hodnotám. Když máte, můžete ji položit na podlahu a podle zjištěných rozměrů na ni pokládat jednotlivé lamely. Zatím pouze volně, abyste se přesvědčily o tom, zda vám výpočty sedí a zde je mezi nimi opravdu správná vzdálenost. Pokud ano, již můžete pokračovat dále tím, že jednotlivé použité lamely svážete k sobě.

Poslední dodělávky

Vše už začíná mít reálno podobu. A tak zbývá jenom několik posledních dodělávek. Jde o dotvoření samotných rolet. Nezapomeňte hlavně na boční přehyby, které zajistí lepší estetický dojem. Dále je třeba upevnit roletu i do horní lišty, díky čemuž bude správně držet na svém místě a bude i správně ovladatelná.

Umístěte na okna a je hotovo

Stejný postup realizujte i u dalších vašich oken. Na ně následně vše opět připevníte, vyzkoušíte funkčnost a je hotovo. Stačilo trochu času, pár pomůcek a vaše okna najednou vypadají o pozná lépe.