Z obyčejného kusu nábytku vytvořil unikátní stůl na hraní pro svého syna

Moderní stůl na hraní není nutné kupovat. Tento návod vám ukáže, jak si ho lze vyrobit svépomocí a to z obyčejného kusu nábytku. K němu nakupte také dvě plastové obdélníkové vaničky. A proč? To se později dozvíte. První následný krok je jasný. Váš koupený stůl bude třeba podle návodu smontovat. To dnes zvládne téměř každý. A co udělat dále?

Změřte vaničky a rozměry přeneste na stůl

Co má být výsledkem? To, aby byly plastové vaničky zapuštěné přímo ve stole. Budou sloužit k tomu, aby si do nich vaše dítě mohlo ukládat věci, se kterými si bude hrát. Třeba části stavebnice, které bude mít vždy po ruce. Základem je tedy změřit si velikost daných plastových vaniček a dané rozměry přenést na váš stůl. Ideálně k jedné delší straně, ve stejné vzdálenosti od okrajů. 

Vezměte pilku a pusťte se do práce

Na první pohled to může vypadat, že stůl na hraní nevytváříte, ale že ho ničíte. Opak je však pravdou. Vezměte pilku a začněte s vyřezáváním otvorů, přesně podle, nákresů na stole.

Když jsou otvory hotové, vyzkoušejte, zda velikost odpovídá. Pokud ano, je třeba vše ještě kosmeticky dodělat. Máme na mysli použití brusného papíru a začištění okrajů samotného řezu. Hlavně proto, aby nehrozilo zranění například od třísky.

 

Stůl natřete a máte hotovo

To nejtěžší je za vámi. Nyní už stačí vzít pouze barvu a váš stůl na hraní natřít. Odstín necháme na vás. Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou. Když barva uschne, stačí do vytvořených otvorů vložit plastové vaničky, do nich nasypat jednotlivé díly skládačky a váš potomek má skvělé místo, kde může skládat cokoliv ho zrovna napadne. Všechny potřebné dílky bude mít nejenom po ruce, ale při jejich úklidu je jednoduše shrne do plastového boxu, kde budou připraveny k dalšímu použití.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]