Z použitých krabiček od sirek lze vyrobit krásný adventní kalendář

Už jenom zhruba dva týdny a budeme odpočítávat příchod Vánoc. Pokud nemáte adventní kalendář, zhotovte si ho z krabiček od sirek. Uvidíte, že je to nejenom snadné, ale hlavně že vás stoprocentně zaujme i dokonalý výsledek. Navíc ušetříte peníze, jelikož ceny adventních kalendářů jsou rok od roku vyšší. Takto ho můžete mít úplně zdarma.

Potřebovat budete jen pár věcí

Co budete na originální adventní kalendář potřebovat? Je to jenom pá běžných věcí, které máte stoprocentně dom. Postačí jenom trocha balicího papíru, nůžky, izolepa a potom to jsou samozřejmě také krabičky od sirek. Pokud je nemáte, kupte je a zápalky přesypte jinam. Pokud jich máte dostatek, nemusíme připomínat, že tím počtem, který si musíte opatřit je přesně 24 krabiček

Zhotovte tvar vánočního stromečku

Jaký tvar by měl váš adventní kalendář z krabiček od sirek mít? Ten, který se k vánoční tématice hodí nejlépe. Je to samozřejmě vánoční stromeček, který vyrobíte velmi snadno. Stačí dávat krabičky od sirek vedle sebe a vytvářet kaskádu tak, že v každém vyšším patře jich bude několik. Jednoduchý postup, který zajistí přesnou siluetu vánočního stromku.

Použijte balicí papír

Aby adventní kalendář také dokonale vypadal, musíte ho zcela logicky i ozdobit. Na to použijte balicí papír, kterého máte od loňských Vánoc jistě doma více než dost. Jaký zvolíte je čistě jenom na vás samotných. Vkusu a fantazii se meze rozhodně nekladou. Můžete zkusit klasickou zelenou, ale k vánoční atmosféře se skvěle hodí také bílá, červená, nebo i zlatá barva.

Co dovnitř? To je na vás

Adventní kalendář by měl na každý den skrývat nějaké to překvapení. O jaké se bude jednat? To je čistě jenom na vás samotných. Můžete jít cestou klasiky a do každé z krabiček umístit nějakou tu sladkost. Nebo můžete být kreativnější a použít cokoliv jiného, co nemusí být jenom k jídlu. Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou.