Zachránili opuštěného psa. Měl u sebe sbalenou tašku a srdcervoucí vzkaz

Fotografie: Freepik

Pejsek byl přivázaný k hydrantu. Seděl u pečlivě sbalené tašky a čekal, až si ho někdo všimne. Vysvětlení bylo v přiloženém dopise.

Fotografie opuštěného pejska nedávno obletěla internet. Opuštění psi asi nejsou nic výjimečného, tento případ je však tak dojemný, že nenechal nálezce psa ani organizaci pomáhající zatoulaným psům chladnými. Původní majitelé se psa nezbavili z nudy nebo proto, že by je omrzel. Měli jiné vážné důvody, o kterých informovali v přiloženém dopise.

Nemohli si ji nechat

Fenka byla nalezena přivázaná k hasičskému hydrantu v americkém městě Green Bay ve státě Wisconsin. Na fotografii, kterou později zveřejnila organizace, která psa převzala do péče, vypadá fenka velmi smutně. A smutný je i její příběh. Původní majitelé ji totiž velmi milovali a důvodem, proč ji museli opustit byly peníze.

You may have seen this recent photo of a dog tied to a fire hydrant in Green Bay, and we understand it evokes a strong…

Publisert av Wisconsin Humane Society Torsdag 5. mai 2022

Šestiletá fenka Baby Girl totiž trpí zdravotními problémy a bude vyžadovat léčbu. Jak bylo uvedeno v přiloženém vzkazu, tak majitelé na její léčbu jednoduše nemají peníze. Navíc i oni se potýkají s vlastními zdravotními problémy, které jsou velmi nákladné. Chtěli, aby se fenky ujal někdo, kdo by jí mohl zaplatit adekvátní péči, aby fenka přežila.

Důkazem, že jim muselo toto rozhodnutí zlomit srdce je i pečlivě sbalená taška, kterou u fenky nechali. Byla plná psích hraček, kousátek a pamlsků, kterými ji vybavili na cestu do nového života. Pejska si jako první všiml procházející pán a ten pak kontaktoval městskou organizace, která má na starost zatoulané psy.

Fotografie: Freepik

Je o ni dobře postaráno

Na své facebookové stránce pak tato organizace celý příběh zveřejnila a zároveň poslali zprávu i původním majitelům: „Vidíme, jak moc jste ji milovali a že pro vás nebylo jednoduché toto rozhodnutí učinit. Taška, kterou jste pečlivě zabalili se všemi jejími oblíbenými věcmi, jak jste zajistili vodítko, aby se jí nic nestalo i to, že jste ji nechali na frekventovaném místě, aby byla rychle nalezena, dosvědčuje vaši lásku.

Chápeme těžkou situaci ve které jste se ocitli a ujišťujeme vás, že fenka je u nás v naprostém bezpečí a má veškerou péči, kterou potřebuje.” Dále se v příspěvku zmiňují, že pejsek u nich musí zůstat po zákonem stanovenou dobu a pokud se k němu nikdo nepřihlásí, bude umístěn do adopce a budou mu hledat novou rodinu.

UPDATE 5/12/22: Baby Girl was made available for adoption today and had a few folks eagerly waiting to meet her right…

Publisert av Wisconsin Humane Society Tirsdag 10. mai 2022

Jak asi tušíte, noví majitelé se našli velmi rychle a Baby Girl tak začíná novou životní etapu u nových páníčků. Je to velmi smutný příběh, možná by lepším řešením bylo, pokud by se původní majitelé snažili sehnat peníze na její léčbu formou nějaké veřejné sbírky, aby se nemuseli s fenkou rozloučit. Nejspíš by to pro ně bylo ale tak komplikované, že toto zvolili jako rychlejší řešení situace.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*