Žádná ze spolužaček nechtěla na ples doprovodit chlapce s Downovým syndromem. On se ale nevzdal a dobře udělal

Fotografie: Depositphotos

Sedmnáctiletý chlapec nemohl sehnat partnerku na závěrečný školní večírek. Nakonec ho však čekalo velmi milé překvapení.

V kůži Daniela by nejspíš nechtěl být nikdo z nás. Je to šikovný a velmi milý chlapec. Ovšem má jednu „vadu“ – Downův syndrom, který se bohužel nesmazatelně podepsal na jeho vzhledu. Pokud však čekáte, že se po neustálém odmítání uzavřel do sebe, pletete se. Naopak. Svou snahu o doprovod na školní večírek nevzdal ani po tom, co ho odmítly všechny spolužačky. A nakonec se dočkal.

Fotografie: Depositphotos

Vidí ho takového, jaký je

Pak však své kýžené „ano“ dostal od kamarádky Kylie. Nechala se slyšet, že se na lidi se znevýhodněním nedívá jinak než na ostatní. A dodala také, že doufá ve zpříjemnění a zpestření Danielova významného večera. Celá akce však byla největším překvapením pro Danielovu matku Tonyu, která vše prožívala s opravdu hlubokými emocemi.

Fotografie: Pixabay

Ale nešlo jen o obyčejné vyzvání k tanci. Kylie se totiž na celý večer nefalšovaně těšila. Její matka poznamenala, že ve skutečnosti nešlo o nějaký soucitný dobrý skutek, ale o něco docela jiného. Kylie totiž vidí Daniela přesně takového, jaký je. Včetně všech jeho pozitivních vlastností, a nemá tedy důvod se ho jakkoliv stranit nebo ho odmítat.

Do akce se vložila i televize

Zpočátku tento příběh rezonoval jen rodinami Kylie a Daniela – a samozřejmě také celou školou, kde nejspíš u řady studentů vyvolal nepříjemné posměšky a poznámky

To se však mělo brzy změnit a z celé akce se stalo něco, nad čím budou blednout závistí opravdu všichni. O příběhu se totiž dozvěděla televizní stanice FOX5 a rozhodla se z obyčejného večera udělat něco opravdu nevšedního.

Fotografie: Pixabay

Vše začalo už při odjezdu Daniela a Kylie z domu. Ne, nenasedali do automobilu svých otců, ale do parádně vyzdobeného Rolls Royce s vlastním šoférem, který jim stanice nechala připravit. A to nebylo všechno. Na místě je čekal dokonce i efektně vyvedený červený koberec, po němž si to oba přátelé namířili přímo na školní večírek. Všem nepřejícím lidem tak určitě spadla brada závistí. Tím však překvapení neskončila.

Až do Disneylandu a ještě dál

Oba mladí lidé byli ze všech těch věcí, které dostali, úplně unesení. Zatančili si a celkově si atmosféru užívali. To však nevěděli, co je ještě čeká. Dostali totiž i zájezd do Disneylandu pro ně a pro celou jejich rodinu, kde měli své kouzelné dobrodružství stylově uzavřít. A jak oba na tak nečekané štěstí reagovali? Podívejte se na video a sdílejte tento příběh se všemi přáteli. Pozitivních příběhů totiž rozhodně není nikdy dost.

Zdroj: UberAlles