V hlávkovém zelí z obchodu se ukrývala ještěrka. Žena si ji všimla až doma

Fotografie: Picasa / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Žena, která nakupovala v prodejně oblíbeného obchodního řetězce, doma zažila pořádný šok. Když nákup vybalovala, objevila v zelí nečekaného „nájemníka“.

Doma začala klasicky zpracovávat jednotlivé položky, když se jí na kuchyňské lince začal prohánět malý gekon. Občas skutečně spolu s ovocem nebo zeleninou přineseme domů nezvané hosty, zpravidla jde ale o pavouky či nějakého toho červíka. Mohou se zde vyskytnout i myši, ale těch si zákazníci častěji všímají už na prodejně, což následně zajímá místní noviny. Přinést si tedy domů nějaký větší exemplář, je vzácnější – a tudíž i větší šok. Jako pro tuto ženu z Krakova.

Blízké setkání ještěrčího druhu

Událost byla oznámena 20. března Krakovské společnosti pro péči o zvířata. Tu kontaktovala obyvatelka města, protože v zelí ze supermarketu našla malou ještěrku. „Je to další situace podobného typu, s jakými se poslední dobou setkáváme častěji. Kdysi byl zachycen gekon, který do naší krásné země přijel s pánem na kamionu. Tentokrát ho paní našla v zelí zakoupeném v supermarketu,“ komentovali na Facebooku inspektoři TOZ Krakov.

Na fotografiích lze vidět malého tvora připomínajícího draka, což způsobuje hlavně drsná kůže. Podle pracovníků KTOZ jde však o zcela neškodného gekona zedního. Naštěstí bylo toto miminko odhaleno včas a paní, která ho přinesla domů, všechno nahlásila na správném úřadě. Současně požádala o pomoc v této nezvyklé situaci. Zvíře tak strávilo víkend u našeho kamaráda, dnes už se stěhuje do domova k naší inspektorce.“

Vynikající lezci po skalách i stromech

Neobvyklý nález samozřejmě vyvolal bohatou diskusi na sociálních sítích. „Jaký nález.“, „Krásný gekon.“, „Ještě že se nesetkal s kráječem,“ zní některé z komentářů. Gekon zední je největší druh tohoto ještěra, jaký obývá evropský kontinent. Lze se s ním setkat hlavně ve Španělsku, Itálii, Francii, Řecku či Chorvatsku. Žije hlavně ve skalnatých regionech, najdete ho ale i ve zdech nebo na střechách. Dospělí jedinci mají cca 18 centimetrů délky.

Gekoni mají na prstech adhesivní polštářky, kterými se pevně drží podkladu. Rychle a velmi lehce tak dovedou lézt po svislých stěnách či kmenech stromů. Také mají srostlá oční víčka, jež překrývá průhledná clona, tzv. brýle. Většinou jsou aktivní v noci, kdy loví hmyz a pavouky. Dovedou vydávat velmi hlasité zvuky. Využitím vlnění vlastního těla nebo plácáním končetin umí po nějakou dobu překonávat i delší vodní plochy bez potopení.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*