Zamlžování čelního skla bude minulostí. Pomůže brambora nebo mýdlo

Zamlžování čelního skla je problém. Tento problém lze jednoduše vyřešit pomocí domácích triků. Stačí využít věci, které máte běžně v domácnosti. I když se to dost možná ne první pohled nemusí zdát, tak až je vyzkoušíte, dáte nám za pravdu v tom, že skutečně fungují. Jaké jsou možnosti?

Brambora

Není to jenom příloha, ale je to pomocník, pokud vás trápí zamlžování čelního skla. Co s ní budete dělat? Trik není v tom, že byste ji snad nechali v autě a ona natáhla vlhkost. Bramboru je třeba vzít a překrojit ji. Potom danou půlku vezměte a rozkrojenou stranou přejíždějte po celé délce čelního skla, i okének. Pokud by na povrchu zanechala šmouhy, rozleštěte je pomocí utěrky z mikrovlákna. Až příště přijdete k vašemu vozu, bude zamlžení minulostí. Tím si buďte jisti.

Pěna na holení

Každý muž ji doma má. A i tu můžete použít právě ve chvíli, kdy vás trápí zamlžování čelního skla. Jak na to? Vezměte měkký hadřík a naneste na něho právě trochu obyčejné holicí pěny. Z hadříku ji potom naneste právě na čelní sklo a důkladně ho rozleštěte. Potom vše ještě doleštěte zcela suchou mikrovláknovou utěrkou. Také jednoduchá rada, která stoprocentně funguje. A pokud se okno za nějaký čas začne zase mlžit, aplikujte znovu.

Tekuté mýdlo

I to má každý doma, a i to se dá použít i jinak, než jenom k mytí rukou nebo celého těla. Stačí vám připravit mýdlový roztok, kdy ve sklenici rozmícháte právě tekuté mýdlo s čistou vodou. Namočíte do roztoku hadřík a tím následně důkladně otíráte jak čelní sklo, tak klidně i boční okénka. Potom opět utěrka z mikrovlákna a důkladné vyleštění. A výsledek? Bude opět dokonalý a zamlžování čelního skla bude minulostí. Konečně budete moci i v zimě nebo i nyní na podzim vyjet okamžitě, a to s jistotou, že dokonale uvidíte, jak dopředu, tak i do bočních stran. Všechna okna budou dokonale čistá, bez známky vlhkosti.