Zápach v pračce lze vyřešit snadno díky použití tablety do myčky

Pračku má doma každý, ale ne všichni se o n i správně starají. Zápach v pračce se tak stává problémem mnohých domácností. A nutno říci, že má mnohem větší přesah, než si myslíte. První komplikací je samozřejmě to, že když necháte pračku otevřenou, tak vám doslova zamoří celou vaši koupelnu. Proto ji každý raději zavírá, což sice vyřeší problém s vůní v koupelně, ale výrazně to podpoří zápach uvnitř pračky.

Potom je tu problém číslo dvě. Pokud je zápach v pračce velký, není nic výjimečného, že se přenese i na vaše prádlo. Výsledkem je, že ho sice z pračky vytáhnete vyprané a čisté, ale když k němu přičichnete, tak se vám moc nechce si ho oblékat. Nedivíme se. I když ho zkusíte vyprat znovu, tak výsledek bude v podstatě opět stejný.

Proč se zápach v pračce objevuje?

Důvod je poměrně jednoduchý. Způsobují ho nečistoty, které se v ní usazují. Ty se tam dostanou z vašeho špinavého oblečení, které perete. Ne všechny se dostanou odpadní hadicí pryč. Mohou se usazovat třeba za gumovým těsněním, ale i na dalších místech. Vlivem vlhkosti zde nečistoty doslova hnijí, a to vede k tomu, že se objeví zápach v pračce.

Jak ho eliminovat? Postačí jedna zcela běžná věc

Pokud máte u své pračky také problémy tohoto typu, nezoufejte. Dokonce ani nemusíte vyhazovat peníze za jakékoliv drahé čističe. To proto, že vám postačí obyčejná tableta do myčky. Hoďte ji do bubnu, zapněte klasický program s teplotou 90 stupňů a nechte pračku naprázdno prát. Díky tomu eliminujete veškeré nečistoty, které v ní jsou.

Dále je dobré nezapomínat na prevenci. Aby se v pračce nehromadila vlhkost, je na místě ji vždy nechávat otevřenou. I to napomůže tomu, že se nemusíte obávat nepříjemného zápachu. A vše prádlo? To bude nejenom dokonale čisté, ale konečně bude také dokonale vonět.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]