Zapečené těstoviny s kuřecím masem. Snadná a chutná pochoutka

Tyto zapečení těstoviny nejsou jenom obyčejné šunkofleky. Díky kuřecímu masu, paprice a fazolím chutnají báječně. A přitom se nemusíte obávat toho, že by byly na přípravu, jakkoliv složité. To rozhodně ne. Jsou velmi jednoduchým a také rychlým jídlem, které však rozhodně nechutná obyčejně. Ostatně přesvědčit se o tom můžete snadno a rychle.

Co budete potřebovat?

Aby se výsledek povedl, bude třeba nachystat si ty správné ingredience. Je jich pouze o několik více, ale věřte, že když je budete mít, toto jídlo dostane zcela jiný rozměr a zapečení těstoviny už nebudete dělat jinak. Stačí si nachystat:

  • 1 kuřecí prso
  • 500 g fazolí
  • 2 červené papriky
  • 1 balíček těstovin
  • 1 balení směsi na těstoviny
  • 150 g sýru
  • Sůl, pepř a kari koření

Nejprve nachystejte maso

Jako první se pusťte do přípravy masa. To nakrájejte na kousky, dochuťte solí, pepřem a kari koření, smíchejte s trochou oleje a potom nechte marinovat. Ideálně alespoň hodinu, ale pokud to není možné, nevadí. Potom vložte maso na pánev a restujte, dokud nebude dokonale tepelně opracované.

Uvařte těstoviny

Zároveň s masem se můžete pustit také do přípravy těstovin. Opět nejde o nic složitého. Stačí je uvařit podle návodu na sáčku. Vařte po předepsanou dobu ve slané vodě. Když jsou hotové, přeceďte je, propláchněte a můžete postupovat dále.

Smíchejte v zapékací míse

Nyní už vše smíchejte v zapékací míse. Tedy kuřecí maso, těstoviny, a dále nakrájenou papriku a k tomu fazole. My zvolili předvařené z plechovky. Pokud použijete čerstvé, je třeba je samozřejmě klasicky uvařit do měkka. Vše smíchejte také s kořenící směsí na těstoviny, kterou rozmíchejte s vodou. Vznikne tak chutná krémová omáčka, které vše v pekáči spojí. Následně nastrouhejte na povrch sýr a tím dostávají vaše zapečené těstoviny finální podobu.

Do trouby na 15 minut

Nyní už stačí rozehřát troubu na 200 stupňů Celsia a zapékací misku do ní vložit. A to na dobu zhruba 15 minut, dokud se sýr dokonale nerozpustí. V tu chvíli máte vše hotovo. Těstoviny vyndejte a můžete servírovat.