Zapomeňte na pizzerie. Dokonalé těsto na pizzu zvládnete i doma

Pokud máte chuť na tento známý italský pokrm, nemusíte do restaurace. Ukážeme vám těsto na pizzu, které snadno připravíte doma. A potom? Už je jenom na vás, jaké ingredience použijete a jak si svou placku dochutíte. Zde má každý jiné chutě a preference. Často mají lidé při domácí přípravě pizzy problém s tím, že jejich těsto není tak dobré, jako v autentické pizzerii. Je to proto, že ho dělají podle špatného receptu. Zkuste tento a restauraci už nikdy nenavštívíte.

Toto je seznam potřebných ingrediencí

Aby se těsto povedlo a bylo přesně takové, jak znáte z italských restaurací, neobejdete se bez všech surovin, které jsou níže v našem výčtu. Zároveň vás potěší, že jde o ingredience zcela běžné, které sežnete v každém obchodě. Jsou to tyto:

  • 500 g mouky
  • ½ lžičky soli
  • 1 lžíce cukru
  • 25 ml oleje
  • 1 sklenice vlažné vody
  • 10 g kvasnic

Začínáme přípravou kvásku

Jako první je třeba vytvořit si kvásek. A to tak, že vezmete vlažnou vodu, nalijete ji do misky a k ní přidáte cukr a kvasnice. Přikryjete utěrkou a dáte na teplé místo. Klidně i do trouby na několik desítek stupňů Celsia. Kvásek by měl vzejít zhruba za 30 minut. Poznáte to celkem snadno.

Vytvořte těsto

Když je kvásek hotov, můžete se pustit do přípravy těsta na pizzu. To je také poměrně snadné, jelikož stačí přidat všechny ostatní ingredience a míchat, později bude potřeba hnětení. Můžete ho zpracovat buď ručně, nebo je možné použít také kuchyňský robot.

Když je těsto na pizzu pevné a vy jste s jeho konzistencí spokojeni, je třeba absolvovat kynutí. Opět miska, opět utěrka a znovu teplé místo. Doba kynutí by měla být mezi 45–60 minutami. Během něho by mělo těsto zdvojnásobit svůj objem.

Nyní ho použijte

Těsto na pizzu je hotové, a tak ho můžete použít. I to je jednoduché. Kousek ho odřízněte, vyválejte nebo rukou zpracujte do tvaru placky a jste připraveni. A nyní už jenom podle vaší chuti. Smetanový nebo rajčatový základ a dále salámy, sýry a cokoliv dalšího. Až pizzu vytáhnete z trouby a ochutnáte, budete si moci být jisti, že lepší jste dlouho nejedli.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]