Rozloučení s mravenci: Mix bílého octa s vodou je vypudí na kilometry daleko

Fotografie: Depositphotos

Mravenci v kredenci, to prý nemá být, zpívá známá písnička. Jsou otravní a mnohdy i dost škodí. A když je vyženete z koupelny, najdete je za týden pro změnu v kuchyni.

Hlavně v létě se mravenci pravidelně vydávají na návštěvu našich příbytků. Mají existovat i tzv. geopatogenní zóny, jež následují a vždycky obnovují. V každé drogerii na ně najdete několik sprejů. Není však důvod zaplnit si celý dům jejich zápachem, protože zdravotně vám nemusí zrovna prospět. Naštěstí existuje hned celá řada zcela přírodních triků, které obsahují účinné přísady. A můžete je klidně kombinovat.

Bílý ocet

Jeden z nejlepších prostředků, ovšem trochu nelibý. Pověstný kyselý zápach bílého octa moc nevoní ani lidem. Mravenci ho však opravdu nesnesou, takže stačí zahrát právě na tento akord. Postupujte přitom dle následujících kroků:

  • Smíchejte dva stejné díly vody a bílého octa a naplňte tím rozprašovač.
  • Postříkejte všechny rohy, průchody a cestičky, kde jste mravence předtím zachytili. Případně odhadněte, kudy by u vás asi tak mohli procházet.
  • Všechny mrtvé mravence posbírejte do vlhkého hadříku.
  • Postup opakujte dle potřeby, případně změňte místa.

Další přidaná funkce

Tento trik je skvělý ještě z jednoho důvodu. Bílý ocet je totiž perfektní na hloubkové čištění. Nezanechává proto žádné zbytky špíny, které by mohly případné další mravence nebo další hmyz přitahovat. Jak to tedy ještě vylepšit? Zakomponujte trochu bílého octa do každé domácí práce, tedy čištění oken, podlahy či nábytku. Jeho stopa vám průběžně zůstane v domácnosti a mravenci padnou.

mravenec detail
Fotografie: Pixabay

Mravenci a prášek z červené papriky

Tentokrát se skutečně nebude jednat o dochucování pečených brambor nebo jinou dobrotu. Jak a z čeho tedy vyrobit tento přírodní repelent na mravence?

  • Lžíce práškové červené papriky,
  • půl šálku citronové šťávy,
  • šálek bílého octa,
  • šálek vody.

Všechno smíchejte a nalijte do rozprašovače. Přípravek nastříkejte na všechna hnízda mravenců. Účinek vás nejspíš samotné překvapí.

Bezpečné ničení mravenců pomocí esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou základem, pokud si chcete pročistit a provonět svou domácnost. Zde nám ovšem navíc poslouží jako velmi účinný repelent proti mravencům. Mezi nejprověřenější druhy patří citronová tráva, pomeranč, skořice, čajovník či máta peprná. Kterýkoli z nich tedy použijte následujícím způsobem:

  • Plastovou láhev naplňte 250 ml saponátu na nádobí.
  • Přidejte 20 ml libovolného esenciálního oleje.
  • Dobře promíchejte, dokud nezískáte opravdu kapalinu.
  • Asi 3 lžíce této směsi nařeďte ve 2 sklenicích vody a použijte coby přírodní repelent na postřik. Aplikujte na všechna podezřelá místa, tedy zdi, poličky, nábytek, skříňku, okolí dřezu apod.

Křemelina

Tento přírodní prášek je vynikajícím spojencem jak proti mravencům, tak i hmyzu obecně. Skrývají se v něm totiž ostré šupiny, současně ovšem není křemelina jakkoli toxická. Jen je třeba vyhnout se střetu s očima nebo rukama. Je tedy na místě vzít si rukavice i ochranné brýle. Chraňte ji také před dětmi a domácími mazlíčky.

  • Křemelinu nasypte kolem mraveniště, aby se to ní mravenci dostali, kdykoli budou chtít zkoumat vás příbytek.
  • Dejte také pozor, aby se prášek nikde nenamočil, jeho účinnost tím radikálně klesá.
  • Čas od času tyto pasti zkontrolujte a zjistěte, kolik mravenců se do nich chytilo. Případně prášek dosypte.

Zdroj: Santeplusmag

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*