Zdánlivě obyčejná rodinná fotografie obletěla internet poté, co si lidé všimli děsivého detailu

snímek rodina celek

Na první pohled je na fotografii normální šťastná rodinka zachycená během společného setkání. Celý záběr přitom působí celkem obyčejně, skutečnost je však jiná.

Nevinně vypadající moment se dvěma rodiči a třemi dětmi brzy obletěl celý internet a stal se virálem. Tajemství snímku někoho rozesmálo, jiné vystrašilo a vyvolalo obavy o zdraví. Fotka patří k té skupině, kterou buď odhalíte na první pohled, nebo vám bude dlouho vrtat hlavou. Co je na ní vlastně tak zvláštního? Dost možná to půjde opravdu těžko a někdo vám bude muset ukázat, kde se schovává to tajemství. Nebo si jen uvařte kávu a podívejte se na ni znovu v klidu.

Skrytý úsměv na snímku

Některé fotky ze situací pobaví blížícím se nebezpečím, o kterém nikdo na snímku neví. Jinde zase objekty či lidé nevědomky tvoří zajímavý tvar viditelný až na samotném výsledku. Tady to však vypadá, že před rodinným setkáním zde už někdo byl. Fotka tak vyvolává jak úsměvy, tak i docela důvodné obavy o zdraví jednoho člověka. Nejedná se ovšem o nikoho z jasně viditelných aktérů. V drobném detailu se totiž skrývá sedmý účastník tohoto rodinného snímku.

Když se pečlivě podíváte na ženinu stranu a dolů, dost možná zůstanete zcela v šoku. Pod jejím kolenem je totiž jasně vidět poněkud vyplašený kousek dalšího obličeje. Vypadá to, jako kdyby rodina během pózování doslova zasedla někoho, kdo už byl na pohovce před ní. Toto se někdy stává, ale spíše jako součást scénáře sitcomu nebo dalších rodinných komedií. Stránka Webniusy polemizuje, zda se rodina nad touto situací nějak zamyslela. Snad ano.

 

číslo ze sirek

Máte 10 sekund: Pouze 1 % lidí s dostatečně vyvinutou představivostí dokáže sestavit nejvyšší možné číslo

To, co nahradilo deníky a kroniky

Rodinné fotky už zachytily celé generace, tato tradice je stará skoro 200 let. V historii vládlo nejdříve písmo, základem byly tedy deníky a kroniky. U těch se však málokdo vyhnul určité tendenčnosti nebo důrazu na konkrétní skutečnosti a vynechání jiných. Je tedy vždy potřeba je vnímat jako obraz doby i myšlení lidí. S vynálezem fotografie ovšem dle VitalPlus nastal postupný obrat. Zachycení okamžiku totiž slibovalo určitou objektivitu a také snadnou identifikovatelnost.

První komerční fotostudia vznikala ve 40. letech 19. století. Na postříbřených měděných deskách tehdy přišly rodinné snímky. Rodinná setkání jsou na SvětěKreativity celkem častým tématem. Nástupci malířství byli však drahým luxusem, pro běžně pracující nedostupní. „Tyto staré snímky už jsou skutečnou raritou, sběrateli velmi ceněnou,” podotýká Václav M. z Rýmařova. Byly chráněny sklem a uloženy ve zvláštních kazetách.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*