Zdravé sušenky jen z pár ingrediencí. Chutnají nejenom dětem

Ty na pultech obchodů většinou nestojí za nic, jak pokud jde o chuť, tak i složení. Proto zkuste tyto zdravé sušenky, které můžete mlsat jak vy, tak se hodí klidně i pro celou vaši rodinu. Pokud se vám už sbíhají sliny, podívejte se, jak na ně.

Co budete potřebovat?

Zapomeňte na různé konzervanty, éčka, nebo chemii. Tyto zdravé sušenky obsahují jenom zcela běžné věci. A dokonce i minimum cukru. Zkuste je a uvidíte sami, že to nejlepší vždy vznikne jenom u vás doma. Potřebovat k tomu budete toto:

  • 1 lžíci cukru
  • 1 vejce
  • 10 g prášku do pečiva
  • 1 lžičku jedlé sody
  • 200 g másla
  • 3 lžíce mouky
  • 2 lžičky kakaa

Základem je sníh z vajíčka

Než se pustíte do samotného těsta, je začít s přípravou vajec. je třeba oddělit žloutek od bílku, který následně společně s cukrem vyšleháte. Cílem je vytvořit dokonalý a také pevný sníh. Potom zase vezmete žloutek a ten taktéž vyšleháte do pevnější hmoty. V tu chvíli máte základ na své těsto.

Vytvořte těsto

Nyní vezměte vyšlehaný žloutek a přidejte k němu všechny jednotlivé ingredience, ke kterým jemně vmíchávejte také sníh z bílků. Mělo by vám vzniknout pevnější těsto, které je třeba důkladně propracovat. Lépe, než kuchyňské spotřebiče vám pomůže, pokud budete pracovat rukama. Když je těsto zpracované, nechte ho pár desítek minut odpočinout v lednici.

Vytvářejte zdravé sušenky

Nyní máte dvě možnosti, jak si zdravé sušenky vyrobit. Pokud máte na svém kuchyňském mlýnku nástavec na tvorbu vánočního cukroví, prožeňte těsto právě mlýnkem a vytvářejte zdravé sušenky stejně, jako když děláte linecké lepené cukroví. Zvolte správnou formu a vytvářejte jednoho dlouhého hada, kterého potom nakrájíte na menší kousky.

Pokud mlýnek nemáte, není třeba zoufat. Postačí vám obyčejný váleček, díky kterému z těsta vyválíte běžnou placku. Tu následně nožem nakrájíte nejprve na proužky, které rozdělíte na menší kousky. A je hotovo. Sušenky jsou připraveny.

Upečte je v troubě

Když máte domácí sušenky připraveny, vezměte plech s pečicím papírem a sušenky na ně položte. Následně je vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů. Pečte je tak dlouho, dokud neuvidíte, že jsou hotové a mají správnou barvu. Po vyndání je nechte vychladnout a ochutnejte. Jsou báječné, že ano?