Ze starého svetru vlastnoručně vyrobila krásné, teplé bačkory

Chladné dny jsou tu. Jak zajistit, aby vaše nohy byly stále v teple? Vyrobte si stylové bačkory. A to ze starého svetru. Nejenom, že je budete mít zcela zdarma, ale také máte jistotu v tom, že zužitkujete i staré oblečení, které již nenosíte. Postup je velmi jednoduchý. Stačí trocha zručnost a problém studených nohou bude vyřešen.

Obkreslete svou nohu

Jako první je třeba obkreslit svou nohu. Vezměte tvrdou čtvrtku, tužku a obkreslete si své levé a potom pravé chodidlo. Pomocí nůžek vystřihněte obrys vaší nohy. Ten vám pomůže k tomu, abyste si vyrobili bačkory správná velikosti. Následně pomocí své šablony vystřihněte stejný tvar z pevnější plsti, která bude zároveň vložkou ve vašich vyrobených bačkorách.

Vyrobte spodní část bačkory

Nyní je na čase vyrobit spodní část bačkory. Filc přilepte na svetr a potom obkreslete tvar tak, jak vidíte na obrázku. Ten následně vystřihnete, zarovnejte a filc následně k části vašeho svetru přišijte, V tuto chvíli máte hotovou spodní část vaší bačkory.

Použijte kus rukávu

Nyní vezměte kousek rukávu vašeho svetru, ustřihněte a zašijte ho opět tak, jak vidíte na obrázku. Důvodem je to, že vytváříte špičku vaší bačkory. Opět nezapomeňte na její přišití. V tu to chvíli již vaše bačkora dostává celkem reálný obrys, a tak je na místě její dokončení.

Dotvořte zbytek

Nyní už postačí jenom zvednout jednotlivé strany, doplnit je lemem a vše zašít. V tuto chvíli už mají vaše bačkory reálnou, hotovou podobu. Můžete si je vyzkoušet a pokud jste postupovali správně a přesně, měli by být pohodlné. Nyní máte k dispozici něco, čím bez problémů vyzrajete na jakýkoliv chladný den, jelikož kdykoliv vám bude na vaše nohy zima, stačí si bačkory obléct a problém je vyřešen. A pokud máte doma ještě několik starých již nepoužívaných svetrů, proč je nevyužít k tomu, že vyrobíte krásné bačkory i ostatním členům vaší rodiny.