Ze starého svetru vyrobila stylové zimní rukavice

Starý svetr není nutné vyhazovat. Dají se z něho vyrobit skvělé zimní rukavice. Ukážeme vám, jak na to. Postup je nesmírně jednoduchý což dokládá i fakt, že vám vlastně budou stačit jenom nůžky a dále jehla a nit, kterou tvar rukavice obšijete. Za pár minut dostanete praktický zimní doplněk vašeho outfitu.

Šablona jako základ

Nejprve je třeba nakreslit si šablonu. To, jak budou vaše zimní rukavice vypadat. My se zaměříme na jednoduché provedení, a tak zvolíme palčáky. Pokud však máte dost času a nebojíte se, můžete zkusit i klasické prstové rukavice, jenom počítejte s tím, že budete muset poměrně dlouho obšívat jednotlivé prsty. Rozhodnutí je na vás. My doporučujeme klasikou variantu a z druhého svetru vyrobit ty prstové.

Vystřihněte požadovaný tvar

Šablonu je třeba přiložit na to správné místo. Tím je okraj svetru. Proč právě sem? Jelikož tato část svetru je zašitá, a tak vám to ušetří budoucí práci. Stačí potom šít jenom polovinu rukavice.

Dále myslete na to, že by to měl být vždy spodní okraj svetru. To proto, že ten má obvykle lem, který díky tomu bude součástí vaší rukavice. A jelikož chcete mít dvě zimní rukavice, tak jednu obkreslete na levou a druhou na pravou část svetru. Potom už se můžete pustit do samotného vystřihování.

Obšijte a máte hotovo

Nyní nastává patrně ta nejkomplikovanější fáze. A tou je šití. Pokud šijete poprvé, snažte se o pečlivost.

Pokud šít zvládáte, jistě to pro vás bude hračkou, Důležité je rukavici důkladně obšít vhodně zvoleným stehem. Nejprve jednu, potom druhou.

 

Když máte, už si je můžete konečně zkusit a vyrazit s nimi ven. A kdo má zájem, může si je klidně i designově vylepšit. Třeba našitím knoflíků, nebo i tím, že z vaší jehly a nitě vytvoříte pár křížkových vzorů. Či cokoliv jiného. Ve finálních úpravách se fantazii meze nekladou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]