Žebříček fenomenálních účesů pro všechny tvary dámských obličejů. Omladí a na muže působí jako magnet

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chystáte změnit účes, jedna věc je sledovat nejnovější vlasové trendy, ale druhá věc je zjistit, zda vám daný účes sluší. Nejprve ale najděte ten správný účes pro svůj tvar obličeje.

Vaše kamarádka právě změnila účes a všichni o jejím novém vzhledu básní? To je skvělé, ale než se však rozhodnete pro totožný střih, na chvíli se zastavte a zjistěte, zda je stejný účes vhodný i pro váš tvar obličeje. Určení tvaru vašeho obličeje může být velkou pomocí při výběru účesu a hlavně střihu. Znalost tvaru obličeje vám také usnadní rozhodování, zda si vlasy ostříhat, nebo prodloužit.

Jaké máme tvary obličeje?

Při výběru účesu je nejdůležitější, jaký tvar má váš obličej. Zatímco barva vlasů se odvíjí od barvy pleti, očí nebo typu pleti, při výběru účesu hraje klíčovou roli tvar obličeje. Zde je třeba začít. Kulatý obličej se vyznačuje poměrně nízkým čelem a kulatými tvářemi. Dalo by se říct, že je poněkud baculatý. Hlavním úkolem účesu na kulatých tvářích je obličej prodloužit.

Čtvercová tvář je hranatá s výraznými rysy. Horizontální linie čelisti je velmi výrazná a určitě si všimnete ostrých linií a dobře ohraničených lícních kostí. Účes by měl pomoci zjemnit ostrou linii čelisti. Obdélníkový obličej se vyznačuje tím, že nejširší částí je čelo. Tento obličej je také delší než širší. Je třeba dodat, že tváře a boční linie obličeje jsou rovné.

Srdcovitý obličej (nazývaný také trojúhelníkový) se vyznačuje širokými lícními kostmi, které jsou výrazně ohraničené. Brada je naopak špičatá a vyčnívající. V tomto případě je cílem rozšířit linii čelisti pomocí správného účesu.

Fotografie: Freepik

A nakonec je tu oválný obličej, skutečný grál mezi tvary obličeje. Proč? Protože je považován za dokonalý a hodí se k němu téměř každý účes. Oválný obličej má dokonale posazené čelo (ani příliš vysoké, ani příliš nízké), jemně zaoblenou bradu, štíhlé tváře a jen mírně ohraničené lícní kosti. Jaké účesy se tedy hodí k vašemu tvaru obličeje?

Účesy pro oválný obličej

Začněme již zmíněným ideálem, kulatým obličejem. V zásadě platí, že tomuto typu sluší téměř jakýkoli účes. Pokud máte oválný obličej, můžete nosit dlouhé nebo krátké vlasy. Můžete, ale nemusíte mít ofinu. Jediné, co se vám nemusí líbit, je středové dělení, ale to byste měli vyzkoušet, než ho zcela vyloučíte.

Účesy pro kulatý obličej

Vaším cílem je, aby váš obličej vypadal štíhlejší a ostřejší. Krátké účesy pro vás proto nejsou vhodné. Pokud dáváte přednost krátkým střihům, vlasy by měly sahat alespoň po linii čelisti a měly by být vrstvené, aby dodaly objem. Dlouhé nebo středně dlouhé vlasy jsou ještě lepší. Ideální jsou drdoly, romantické vlny a všechny účesy, které dodávají objem horní části hlavy.

Fotografie: Freepik

Účesy pro protáhlý obličej

Váš obličej je hranatý a protáhlý, s jasně viditelnými lícními kostmi a čelistí. Správný účes zjemní rysy vašeho obličeje a dodá mu mírně kulatější tvar. Který účes je tedy nejvhodnější? Pokud máte podlouhlý obličej, doporučujeme středně dlouhé vlasy, ale ideální jsou také kudrliny a vlny, stejně jako vrstvené střihy a účesy, které přidávají objem vlasům po stranách. Chcete krátké vlasy? Zvolte k nim i ofinu, která bude rámovat váš obličej.

Účesy pro trojúhelníkový obličej

Máte úzkou bradu a široké čelo, krátké účesy jsou proto pro vás bohužel nevhodné. Krátké střihy zvýrazní vaši špičatou bradu. Měli byste se zaměřit na rozšíření spodní části obličeje. Chcete krátké vlasy? Vyberte si bob nebo krátké kudrliny. Dobrou volbou jsou také dlouhé nebo středně dlouhé vrstvené vlasy.

Skvěle vypadá rozdělení vlasů na stranu nebo mírné vlny na koncích. Pokud máte ofinu, nechte ji krátkou. Nebojte se vlasy sepnout, ale nezapomeňte si nechat pár pramenů vlasů spadnout přes obličej.

Fotografie: Freepik

Účesy pro hranatý obličej

Nejlepší volbou jsou účesy s delší zadní částí. Ideální jsou pro vás dlouhé nebo středně dlouhé vlasy – rovné, vlnité nebo vrstvené. Můžete také zvolit vrstvené střihy a účesy s prameny, které zamaskují vaše výrazné lícní kosti.

Zdroj: Allure

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]