Salát z nakládané okurky: Lahodná a neobvyklá možnost, jednou ochutnáte a zamilujete se. Konečně našli starý recept

kyselé okurky

V dnešní době si lidé rádi připravují zeleninové saláty z různých surovin. Častokrát ale zapomínají například na kyselé okurky. S tímto receptem si můžete udělat salát i s kyselými okurkami.

Kyselé okurky si lidé kupují nebo připravují sami doma, jelikož jejich pěstování ani následné zavařování do sklenic není náročné. Navíc se jedná o surovinu, kterou si po zavaření mohou uschovat do komory / sklepa a dopřát si ji kdykoliv během roku. Jestliže máte také rádi kyselé okurky, zkuste si z nich udělat tento zeleninový salát.

Suroviny potřebné na přípravu salátu

Na zeleninový salát s kyselými okurkami budete potřebovat následující suroviny:

  • 5 až 6 ks nakládaných okurek
  • 1 ks mrkev
  • 1 ks cibule
  • 1 ks stroužek česneku
  • 1 čajová lžička octu
  • 2 polévkové lžíce rostlinného oleje
  • 0,5 čajové lžičky cukru
  • 1 čajová lžička mleté sladké papriky
  • 0,5 čajové lžíce koriandru

Příprava salátu je velice jednoduchá

Tento salát si mohou připravit i naprostí začátečníci v kuchyni, protože se nemusí nic vařit nebo péct. Zvládnou jej tedy i děti, které už mohou krájet a dělat různé činnosti v kuchyni. Pokud se do přípravy tohoto salátu pustíte sami, začněte tím, že si nakrájíte kyselé okurky na kolečka. Tato kolečka poté dejte do misky a přilijte k nim studenou vodu. Ta by měla být v misce asi 30 minut. Následně okurky vyndejte a propláchněte je ještě jednou vodou.

suroviny, okurky, mísa

Zpracujte i ostatní suroviny

Přípravu salátu pokračujte tím, že si oloupete mrkev a následně ji nastrouhejte. Nastrouhanou mrkev dejte do misky ke kyselým okurkám a přidejte 1 lžičku octu. Všechny suroviny promíchejte v misce a nechte chvíli odstát. Mezitím si můžete nakrájet cibuli na měsíčky a přidejte ji ke zbytku surovin na zeleninový salát do misky.

hotový salát s kyselými okurkami

Salát je potřeba okořenit

Protože každý salát je potřeba ochutit, můžete sáhnout po koriandru a přidat 0,5 polévkové lžíce do mísy se zeleninou. Následně přidejte čajovou lžíci mleté sladké papriky. Do tohoto salátu se bude hodit také cukr a skvěle jej dochutí i prolisovaný stroužek česneku.  Nakonec si ještě ohřejte rostlinný olej a polijte s ním všechny suroviny v misce. Salát poté důkladně zamíchejte a můžete jej podávat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]