Netradiční využití cibule v domácnosti a na zahradě, o kterém neví přes 90% lidí

Fotografie: Freepik

Běžnou cibuli, kterou zná a používá každá žena v domácnosti, lze použít nejen na vaření, přípravě polévky nebo hlavních jídel. Triky s cibulí můžete využít v mnoha oblastech, protože tato surovina je v domácnosti skutečným pokladem.

  • odpuzovač proti komárům,
  • odstranění skvrn od potu z oblečení,
  • čištění grilu,
  • přípravek na vlasy.

Velká pomoc při boji s hmyzem

Cibule nakrájená na kroužky a ponechaná ve vodě, může efektivně zahnat komáry. Během léta bysto to měli zaručeně vyzkoušet. A už si nebudete muset kupovat žádné chemické prostředky na odpuzení komárů ze své domácnosti. Cibule má zároveň i antibakteriální vlastnosti. To znamená, že její šťáva pomáhá při bodnutí hmyzem na zmírnění podráždění a zarudnutí.

Fotografie: Freepik

Na skvrny od potu zapomeňte

Cibule překvapivě pomáhá odstranit skvrny od potu z oblečení a bot. Stačí na špinavé místo nakapat cibulovou šťávu, nechat chvíli působit a poté vyprat nebo umýt jako obvykle.

Kromě toho cibule také bojuje proti mnoha dalším nečistotám, a to zejména na světlém oblečení a botách. Nezáleží na tom, jestli se jedná o pot, bahno nebo skvrny od trávy. Stačí jednoduše otřít postižené místo cibulí, nechat působit a poté vyprat v pračce nebo v ruce podle toho, o jaký kousek se jedná.

To ale není jediné čištění, kde ji můžete využít. Překvapivě užitečné vlastnosti cibule v každodenním životě můžete využít i venku. Polovinu cibule píchněte na vidličku a po grilování jí otřete mřížku grilu.

Fotografie: Getty Images

Cibule nejen neutralizuje nepříjemný zápach, ale také si poradí s usazeninami. Po skončení procedury stačí rošt jednoduše opláchnout pod vodou a bude vypadat jako nový. A hlavně nebude nepříjemně zapáchat po opečeném mase.

Součást kosmetiky

Cibule se často používá také v kosmetice. Dívky aktivně používají cibulový džus jako masku na vlasy, která aktivuje vlasové folikuly a stimuluje růst vlasů. Tuto masku stačí ponechat na vlasech od 30 minut do 1 hodiny

Fotografie: Freepik

Pro lepší efekt můžete do masky přidat trochu medu nebo olivového oleje. Opláchnutí poté asi nebude nejjednodušší, ale vaše vlasy budou krásné, zdravé a budou krásně růst. Pokud chcete mít nádherné vlasy, na cibuli byste rozhodně měli vsadit.