Po nahlédnutí pod desku na zahradě ji málem trefil šlak. Ve skryté chodbě odhalila tajemství jejího domu

Fotografie: PantheraLeo1359531 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Neuvěřitelný nález učinila rodina, která v tomto domě žije již 15 let. Když se během karantény nudili, našli protiletecký kryt na své zahradě.

Deník Genialne informoval o mimořádně neobvyklém nálezu jedné rodiny, která žije poblíž Folkestone v britském Kentu. Matka uvedla, že vstup do krytu objevili už v roce 2020. Až v době pandemie, kdy byli zavření doma, se však pustili do jeho vykopávání. Jejich objev si získal mimořádnou pozornost lidí na internetu. A video, v němž úkryt natáčí, už zhlédlo přes 40 milionů lidí.

O krytu jim řekli místní až po několika letech

Matka dvou dětí Rebeca Hudson zveřejnila na svém tiktokovém účtu opravdu mimořádný příspěvek. Na zahradě rodinného domu totiž objevili vchod do starého protileteckého krytu. Přesto, že zde žijí již 15 let, neměli o jeho existenci tušení. Až později se dozvěděli od pamětníků, že by se právě v jejich zahradě měl nacházet jeden ze dvou vchodů do 50 m dlouhého krytu.

Už v roce 2020 tak nadzvedli velkou betonovou desku, která se skutečně na jejich zahradě nacházela. Úplné odkrytí této staré stavby však čekalo až na chvíli, kdy se manželé v době pandemie nudili a pustili se tak do výkopových prací. Nakonec se jim podařilo vchod do úkrytu zcela odkrýt a svým fanouškům nabídli fascinující podívanou. Kryt je v podstatě 50 m dlouhý tunel, široký přibližně 3 metry.

Žena při rekonstrukci bytu objevila tajné dveře. Ze skryté místnosti ji málem trefil šlak

Rodina počítá, že sem pustí zájemce o prohlídku

Na jeho konci pak leží zátaras, který Rebecca rovněž natočila. Jedná se o druhý východ z krytu, který už se kvůli nové silnici nepodaří nejspíš nikdy obnovit. Jediný vstup do krytu je tak možný pouze z jejich zahrady. V době bombardování se tu mělo ukrývat až 200 dětí a žen. Manželé tu objevili rovněž staré rezavé láhve a misky a jednu starou dětskou pistoli. Při pátrání v dobovém tisku se rovněž zjistilo, že tunel vykopali dobrovolníci, aby zajistili ženám a dětem bezpečí před německými nálety.

„Všechno jsme to zametli, protože to uvnitř bylo opravdu špinavé, a přidali jsme dovnitř nějaká světla, aby lidé viděli dovnitř. Nechceme na tom skutečně nic měnit, protože je to úžasná část historie,“ řekla Rebecca. Z krytu jsou v úžasu nejen historičtí nadšenci, ale i Rebečiny děti. Její syn o nálezu neustále vykládá ve škole. Rodina tak oslovila místní školu a školku s nabídkou, že se děti mohou přijít do krytu podívat.

@bexh5 A few comments asking to see whats on the other side of the wall at the other end. Here it is. 😁#airraidshelters #wartime #history #england #coolplaces #fyp ♬ Aesthetic Vibes – sxldi

Video s historickou památkou už zhlédlo přes 40 milionů lidí. Podobné kryty jsou ve Velké Británii nalézány až do dnešních dnů. Rebecca a její rodina plánují zachovat kryt v původní podobě a případným zájemcům umožnit jeho návštěvu. Na SvětěKreativity píšeme často o unikátních nálezech, které ukrývají staré domy. Tito manželé zůstali jako zkoprnělí, když pod podlahou domu našli poklad v hodnotě 7 milionů korun.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]