Žena při rekonstrukci bytu objevila tajné dveře. Ze skryté místnosti ji málem trefil šlak

Fotografie: English Lock (talk) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Svůj život zasvětila transformacím domů. To, co ji ale čekalo při jejím posledním projektu, jí doslova vyrazilo dech.

Starší stavby mají své kouzlo. V jejich zdech se schovávají příběhy z minulosti, ale občas nejenom ty. Někdy stěny vydají mnohem více, třeba tajný prostor, který za sebou schovávaly. A často po mnoho let. Objevitel pak s takovým místem může naložit podle své libosti.

Stylová rekonstrukce

Chloe Graylingová pracuje jako profesionální designérka a soustředí se především na renovace a kompletace starších domů. Těm dává novou podobu, aniž by jim brala jejich genia loci. Progres přitom sdílí na TikToku, kde ji lze najít jako @lovechloejane. Ukončené projekty obvykle krátkodobě pronajímá, čímž se jí vrací investice do nich vložená. A nejinak začal příběh nemovitosti ze 70. let, o kterém psal portál Topky.

Poslední objekt svého zájmu našla Chloe v jižní Austrálii ve městě Norton Summit. Exkluzivní lokalita, nacházející se asi 12 kilometrů od hlavního města Adelaide, ji naprosto uchvátila. Jakmile se tu tedy objevila na prodej chata, neváhala se pustit do její rekonstrukce. Dnes je možné se do chaty podívat v rámci AirBnB, kdy jedna noc v ní vyjde v přepočtu na asi 5 000 Kč. Ubytování je zde velmi oblíbené, Chloe si totiž dala opravdu záležet.

Žena objevila za koupelnou tajnou místnost, kvůli které by 99 % lidí zvažovalo okamžité odstěhování

Skrytá dvířka v knihovně

Chata, kterou Chloe zrekonstruovala, doslova voní dřevem, které obklopuje téměř všechny hlavní prostory. Celodřevěné obložení je doplněno koberci a barevně sladěným nábytkem. Výsledkem je útulný prostor, který svádí k lenošení a trávení času četbou knih. Od toho je tu samozřejmě knihovna, ale ne jen tak ledajaká. Chloe v ní při přestavbě nalezla skrytý prostor.

@lovechloejane Replying to @lucy (taylor’s version) ♬ Home by Chill The Duo – Chill The Duo

Nevyužívané místo se rozhodla nenechat ladem, podobně jako jiná žena, o níž jsme psali na SvětKreativity, která nalezla skrytý prostor za svou koupelnou. Rozhodnutí, co zde bude, ale ponechala na sledujících svého kanálu. Většina z nich jí radila, aby ho přebudovala na místo pro děti, protože i podle portálu Max-reality děti potřebují svůj „bunkr“, kam se mohou schovat. Některé další sledující napadlo, že by se prostor hodil i pro zvířátka nebo jako místo pro uložení vína.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]