Matka nechala batole samotné v opuštěném domě. Po 10 letech se vrátila a nemohla uvěřit tomu, co vidí

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 2.0

Když žena opustila své dítě, které bylo teprve batole, nechala jej v hrozném stavu. Po deseti letech poté se ozvala, aby se s dítětem viděla. Vše už ale bylo zcela jinak, a proto to nebylo možné.

Někteří lidé se chovají vcelku hrozně ke svým dětem a jsou dokonce schopní je opustit. Matky opouští své děti z mnoha důvodů, ale vždy mají možnost jim zajistit náhradní péči. Poté ale existují matky jako je tato, která nechala své dítě osamocené v domově, který opustila a kdyby jej nenašli policisté, zemřelo by. Po 10 letech se se svým potomkem chtěla znovu vidět, ale vše už bylo zcela jinak.

O děti se mohou postarat náhradní rodiče

Jakmile se těhotná žena rozhodne, že se o své dítě nemůže starat, může jej hned po porodu nabídnout k adopci. V některých zemích je také možné najít náhradní rodiče již během těhotenství. I po porodu nebo v průběhu života mohou nastat situace, kdy se matky samoživitelky nemohou starat dál o své dítě z různých důvodů.

V takové chvíli je dobré se obrátit na určité organizace a úřady, které pomohou najít řešení. V tom nejhorším případě se někdy děti dostávají i do dětských domovů, kde čekají na to, zda je někdo adoptuje. Tato matka se ale rozhodla zanechat svou holčičku na podlaze v domě, který opustila a nikomu nic neřekla.

Lidé slyšeli dětský pláč z domu

Když kolem domu v Jaroslavl procházeli lidé, slyšeli z něj hlasitý pláč dítěte. Hned poté přivolali policii, která se mohla do domu dostat. Jakmile se policie do domu dostala, uviděla miminko ležící na podlaze. V domě nebyl žádný nábytek, žádné věci a policisté nenašli další osobu. Miminko bylo rychle převezeno do nemocnice, aby dostalo náležitou péči.

Dítě bylo odvezeno do nemocnice

V nemocnici bylo zjištěno, že se jedná o holčičku, která má zlomenou kyčel, je vyčerpaná a také hodně hladová. Podle lékařů musela být holčička nějakou dobu sama v domě, kde se o ní vůbec nikdo nepostaral. Po zjišťování více informací se ukázalo, že holčička se jmenuje Liza Berbitskaya, ale její rodiče nebyli vypátráni.

Aby se holčička dala dohromady, musela zůstat v nemocnici ještě nějakou dobu. Poté bude Liza umístěna do sirotčince. Když byla Liz v nemocnici, byla ve stejnou dobu v nemocnici i jedna žena Inna Nika, která už doma měla 2 syny, ale pláč Liz ji nenechával klidnou. Chodila tedy za dívkou každou chvíli, aby ji utišila. I když už byla žena propuštěna z nemocnice, stále za Liz chodila na návštěvy. Jednoho dne ale zjistila, že je Liz pryč. Byla totiž odvezena do sirotčince.

Inna Nika adoptovala Liz

Inna si ihned zjistila adresu, kam byla dívka odvezena, protože zjistila, že si k dívce vytvořila silné pouto. Poté ze sirotčince Liz adoptovala a odvezla si ji domů. Liz měla problémy s chůzí a s pevnou stravou. Bála se také hlasitých zvuků. Z tohoto důvodu ji Inna přihlásila do tanečního kroužku, kde se naučila lépe pohybovat. Díky Inně se dívce dařilo a všechny její problémy zmizely.

Liz vyhrála taneční soutěže

Když bylo Liz 12 let, byla z ní krásná dívka, která svou krásou zaujala mnoho lidí. Navíc díky svému talentu vyhrála několik talentových soutěží a také se stala modelkou. Kvůli její popularitě se jednoho dne Inně ozvala Lizina biologická matka. Ta požadovala vidět svou dceru. Inna to však odmítla s tím, že až bude Liz větší, rozhodne si o této věci sama. Nyní však střetnutí zakázala, protože si moc dobře pamatuje, co biologická matka Liz udělala.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]