Žena vyřešila bydlení po svém. Jako základ jí posloužil starý lodní kontejner

Možná jste už slyšeli o tom, že si někdo někde postavil garsonku ze staré maringotky. Ale co takový lodní kontejner? O tom i my slyšíme poprvé! Lodní kontejnery jsou obrovských rozměrů a slouží k přepravě nákladu po moři. Také se v nich skladuje náklad v docích, než je připraven k další přepravě. Jedna žena z Kanady si koupila hned čtyři tyto kontejnery a udělala z nich stylové bydlení!

Takové bydlení byste chtěli i vy

Jsme naprosto nadšení z toho, co Claudie udělala. Že se totiž jedná o dům z lodních kontejnerů z venku na první pohled rozhodně nepoznáte. Naopak vidíte stavbu v moderním duchu, které jsou dnes tolik oblíbené. Musíme říci, že i my bychom takový dům rozhodně brali! Přitom pořízení kontejneru ženu nepřišlo draho, jeden vyjde na zhruba 3000 eur.

Na začátku byla výzva a objevila se spousta překážek

Proč se do toho vlastně Claudie Dubreuil pustila? Sama se totiž věnuje návrhům domů v tradičním kanadském pojetí. Její práce ji ale neumožňovala popustit uzdu své fantazie, a tak se rozhodla svou kreativitu projevit právě na svém vlastním obydlí. Byla to pro ni výzva a únik z každodenního stereotypu.

Protože je jasné, že z kontejnerů pro lodní přepravu jen tak někdo domy nestaví, Claudie se také potýkala s řadou problémů, které před ní nikdo neřešil. Například bylo složité vyrobit v kontejnerech otvory, do kterých bude někdo schopen nainstalovat okna a dveře. Je to zkrátka požadavek, který měla jako první na světě. Nakonec se ale všechny překážky podařilo zdolat.

Moderní prvky domu všude, kam se podíváte!

Z vnější strany je celá stavba obložena dřevem a má moderní velké prosklení, všude kde to jen jde. Uvnitř pak nejdete takové speciality, jako je třeba luxusní volně stojící vana a mnoho přírodního materiálu.

V domě nechybí kromě moderní koupelny také luxusně vybavená kuchyně. Ta je rovněž v moderním stylu, kde se kombinuje nerezový materiál s černými povrchy a působí to opravdu velmi dobře. Co myslíte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]