Byl mrtvý 20 minut, než ho přivedli zpět k životu. Po 40 letech, sebral odvahu vyprávět o přechodu do jiného světa

Fotografie: Freepik

Prožitek blízké smrti je fenomén, který není častý, na druhé straně lidí s touto zkušeností přibývá. Tento muž se na Youtube podělil o to, co cítil a viděl.

Když byl Scott Drummond prohlášen za mrtvého, trvalo to celkem 20 minut. Jde přirozeně o velmi osobní okamžik jeho života, který mu drasticky změnil celý jeho zbytek. Svůj příběh se rozhodl sdílet na Youtube kvůli pandemii. Podle svého prohlášení totiž doufá, že to pomůže všem, kteří nějakým způsobem trpí a zajímá je, co čeká jejich blízké. „Za těch 20 minut jsem spatřil věci, které ve svém životě uvidí jen velmi málo lidí,“ začíná Scott.

Operace, která nevyšla

Stejně jako mnoho dalších, kteří prošli touto zkušeností, ovšem zdůrazňuje hlavní poselství. Smrti se lidé vůbec nemusí bát. Vjem klidu, míru a celkové vyrovnanosti je společným prvkem v líčení všech, kteří zážitkem blízké smrti prošli. „Hlavní dopad této zkušenosti, když mi bylo 28, byl, že mě totálně probudila. Zjistil jsem, jaké mám hodnoty, co cítím ke své rodině, nebo jaký mám vztah k nebeskému otci, Bohu,“ vysvětluje dále Drummond.

Scottovi Drummondovi je dnes skoro 67 let. O svou zkušenosti se smrtí se dosud podělil jen se svou nejbližší rodinou. Považuje ji totiž pochopitelně za velmi osobní moment svého života. Po nehodě na lyžích tehdy procházel zcela rutinní operací, během které se ovšem přece jen něco pokazilo. Uvádí, že se hravě vznášel nad vlastním tělem a zákrok tak sledoval z ptačí perspektivy. Krom toho uvádí, že tam nebyl sám, cítil ještě další přítomnost.

Přechod do jiného světa

„I když jsem toho člověka vedle sebe nikdy neviděl, byli jsme tam spolu a měl jsem pocit důvěrné známosti. Veškerá naše komunikace se přitom odehrávala na úrovni vědomí. Nemluvili jsme spolu normálně. Současně jsem slyšel každé slovo lékaře, nikoli však toho vedle mě,“ uvádí Drummond. Během tohoto společného vznášení nad operačním stolem bylo Drummondovi sděleno, že je čas jít. Neměl se už ohlížet zpátky a pokračovat dopředu.

operace na sále
Fotografie: Pixabay

„Najednou jsem stál někde na poli.“ Osoba stála stále vedle nej, Scott ovšem nikoho neviděl. Kolem byly jakési neobvyklé stromy, krásná louka s divokými květinami a vysoká tráva. Všechno mělo velmi živé barvy, Drummond to popsal jako velmi krásné a okouzlující. Na tomto místě ho také jeho společník opustil. „A bylo to tak klidné. Nekonečné dálavy napravo nalevo, nemohl jsem se tam však pořádně ohlédnout. Přede mnou pak něco jako bílý mrak.“

Krok na další cestu

„Najednou jsem v hlavě spatřil celý film svého života.“ Konkrétně viděl vše od vlastního narození až do věku 28 let, kdy ho příhoda potkala. „Viděl jsem tam všechno, jak to dobré, tak to špatné. Byl jsem tedy souzen za každý svůj čin. Něco z toho hodně bolelo, jiné věci mi dělaly dobře,“ říká. V jeho životě bylo dle jeho tvrzení několik věcí, které neměl tam, kam patřily. V té době ještě pracoval na poště a staral se hlavně o to, aby vydělal hodně peněz.

„Věděl jsem, že se svým životem musím něco udělat.“ Věděl, že je mrtvý, cítil však pokoj, vykročil k mraku. „Ještě není tvůj čas, máš na víc,“ zaznělo. Vrátil se do těla a na hrudi měl napsáno, že byl mrtvý 20 minut. Změnilo mi to život. Jak přemýšlím o sobě, o své ženě.“ Drummond uvedl, že rozhodně není dokonalý a v životě se má ještě hodně co učit. Ví však, že existuje jakási vyšší moc a také, jaké to nakonec bude. „Vím, jak klidný budu.“

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*