Neobvyklé využití aspirinu aneb co dokáže pár malých prášků na bolest udělat s prádlem

Je aspirin součástí vaší domácí lékárny a používáte ho hlavně ve chvíli, kdy vás začne bolet hlava? Až si přečtete náš článek, použijete dané tabletky i ve chvíli, kdy se rozhodnete prát prádlo. Z jakého důvodu? Budete zírat, jaké unikátní vliv může mít na výsledek vašeho praní. Na první pohled velmi malá nenápadná tabletka, ale na ten druhý opravdu skvělý pomocník.

V čem vám aspirin při praní pomůže?

Všimli jste si, že vaše bílé oblečení již pomalu ale jistě ztrácí onen požadovaný jas? Že to vypadá, jako by získávalo spíše šedý odstín? V takovém případě sáhne řada lidí po pracím prášku na bílé, nebo přímo po bělidlu. Ani jedno ale nemusí fungovat tak, jak očekáváte. S nevalným výsledkem se ale smiřovat nemusíte, jelikož v danou chvíli se do popředí dostává právě aspirin. Díky svému složení zajistí, že vaše bílé oblečení bude opět vypadat tak, jak očekáváte. tedy že bude doslova zářit. Že to není možné? Zkuste a přesvědčte se sami. Až vás příště bude bolet hlava, raději sáhnete po jiném léku, aby vám tabletky aspiriny zůstaly pro vaše praní.

Jak aspirin při praní používat?

Co vám pomůže, to již víte. Zajímá vás i to, jak aspirin při praní používat? Pokud ano, nebojte se toho, že by to byl jakkoliv složitý postup. Stačí vzít jenom 5 tablet tohoto léku a rozpustit je v teplé vodě. Vodu následně zamíchejte a můžete do ní přidat vaše bílé oblečení u kterého chcete opět obnovit požadovanou bílou barvu. Takto nechte oblečení namočené po dobu zhruba 8 – 12 hodin. Tedy ideálně přes noc. Jakmile uplyne daná doba, dejte ho klasicky do pračky. Zapněte příslušný program, použijte prášek na bílé prádlo a vyperte. Po vyndání budete zírat, co daná kombinace dokáže. Vaše bílé prádlo bude opět jako nové. Bude vypadat, jako byste ho právě přinesli z obchodu.

Existuje i tip na barevné oblečení? Ano!

A co v případě, že máte barevné oblečení? Na to aspirin nepoužívejte, jelikož v takovém případě by mohlo dojít k jeho vyblednutí. Místo léku použijte ingredienci, kterou máte doma v kuchyni. A o co se jedná? Je to černý pepř. Tedy celé kuličky černého pepře. Ty jsou tím potřebným pomocníkem, jak osvěžit vaše barevné prádlo a zajistit, že bude skutečně doslova zářit. Pokud máte doma kousky, které už nenosíte jenom proto, že už nemají svou barvu, rozhodně je můžete opět vyndat a zkusit postup s pepřem. Nebudete věřit tomu, co pár malých kuliček zvládne.

Jak černý pepř použít?

Je to mnohem jednodušší postup, než pokud budete využívat aspirin. To proto, že zde oblečení nebudete muset předem namáčet. Stačí ho jenom vložit do pračky a přímo k němu dát také jednu lžičku celých kuliček černého pepře. Pozor vše na to, jaký pustíte prací program. Doporučíme použít co nejnižší teplotu a co nejkratší dobu. Tedy takzvané turbo programy. Stačí půl hodiny a když vyndáte oblečení z pračky, uvidíte, že bude opět zářit.

A jak je možné, že pepř zajistí obnovu barev? Vysvětlení je jednoduché. To, že oblečení bledne, má za následek mýdlo a jiné věci v pracím prášku. Ty se mohou na oblečení nalepit a to následně ztrácí barvu. Kuličky pepře zajistí, že se dané kousky opět odlepí a původní barva triček, kalhot a čehokoliv dalšího bude obnovena. Jednoduché a efektivní. Ostatně přesvědčit se o tom může každý z vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]