Zkuste špagety s mletým masem v netradiční podobě. Vznikne jedna velká koule

Milujete boloňské špagety s mletým masem a nemůžete se jich nikdy nabažit? Vždy, když se objeví na jídelníčku nebo na stole, tak skáčete radostí tři metry do výšky? Co byste řekli tomu, kdybychom vám představily originální recept na báječné boloňské špagety, které jste ještě nejedli? Tentokrát se ovšem nejedná o recept na klasické špagety, ale na obrácené.

Děti vás budou milovat

Kdo by neměl rád italskou kuchyni, konkrétně boloňské špagety. Tato pochoutka je oblíbená po celém světě, a především děti se jí nemohou nabažit. Mnohdy jsou boloňské špagety označovány jako nejoblíbenější dětské jídlo. Co by ale děti řekli na to, kdybyste před ně postavili masovou kouli zalitou boloňskou nebo rajčatovou omáčkou, a to celé posypané nastrouhaným sýrem? Mnozí by možná ofrňovali do chvíle, než by ochutnali.

Špagety v mase

Zkuste jim je připravit podle jednoduchého receptu a stanete se v jejich očích hvězdami. Pro přípravu budete potřebovat následující suroviny. Na špagetovou část: špagety, 4 polévkové lžíce ořechového oleje, 1 polévkovou lžíci nasekaného česneku, 1 plechovku rajčat, 1 lžíci česneku, bazalku, lžičku soli, pepř a oregano. Pro masovou část: 1 kg mletého hovězího masa, ovesné vločky, 1 lžičku petrželky, 1 lžíci nasekaného česneku, 2 vejce, 1 lžíci vody, lžičku soli, 1 dl chlebových drobků a parmazán.

Jednoduchý postup

V míse smíchejte všechny ingredience na masovou směs, kromě parmazánu. Vytvořte tak masovou směs, kterou rozprostřete do středu alobalu. Udělejte v něm dolík pro špagety. Uvařte si špagety a smíchejte se všemi ingrediencemi. Jakmile máte špagetovou směs hotovou, vložte ji opatrně do připraveného dolíku v masové směsi. Z masové směsi pak udělejte kouli tak, aby se špagety úplně schovali. Kouli zabalte to alobalu a vložte do rozehřáté trouby. Jakmile budete mít upečeno, opatrně odstraňte alobal, polijte rajčatovou omáčkou a posypte nastrouhaným sýrem.

Přejeme dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]