Kvůli plastové láhvi přišel o auto. Nová metoda zlodějů je upozorněním č. 1 české policie. Případů přibývá

Fotografie: Depositphotos

Zloději aut vymýšlejí stále lepší způsoby, jak se do vašeho auta dostat. U tohoto triku je to však nestojí téměř žádnou práci a nepotřebují ani žádné vybavení.

Vynalézaví zloději teď přišli s trikem, jak se do vašeho auta rychle dostat. Mohou vám tak odcizit cennosti nebo s ním rovnou odjet. Zatímco proti některým krádežím se dá bránit těžko, v tomto případě postačí, když si budete dávat dobrý pozor.  Nikdy nechoďte kontrolovat auto, aniž byste jej zabezpečili. Byť je to jen na krátkou chvíli.

Sází na to, že vás dostanou z auta

Ačkoliv tuto metodu rozhodně nepoužívají všichni zloději, i tak byste měli vědět, že se vám něco podobného může stát. Zloději vás totiž dokáží velmi jednoduše vylákat z auta. Pokud si jej řádně nezabezpečíte, pak vám z něj rychle seberou cennosti položené na sedadlech nebo s vaším vozem rovnou odjedou. A postačí jim k tomu jedna obyčejná plastová láhev.

Jejich postup je následující. Zloděj si vyhlédne vaše vozidlo a pod pneumatiku u spolujezdce vloží prázdnou plastovou láhev. Poté vyčkává, až k autu přijdete, nastartuje a budete chtít odjet. Plastová láhev zaklíněná pod pneumatikou však při otáčení kola začne vydávat zvuk, který nejde přeslechnout. Řidič tak zastavuje auto, zatáhne ruční brzdu a jde zkontrolovat, co se děje s přední pneumatikou.

Na novou zlodějskou metodu „karty“ doplatily už desítky rodin. Je nutné být na pozoru

Nikdy nenechávejte klíčky v zapalování

Teď v podstatě jen záleží, v jakém stavu auto po jeho opuštěni necháte. Pokud jen vyskočíte ven a necháte klíčky v zapalování, pak má zloděj jedinečnou příležitost do auta naskočit a ujet. I když mu to v tomhle neulehčíte, pořád může rychle otevřít dveře a pobrat cennosti, na které narazí. Přijít tak můžete o mobil, laptop, peníze nebo jiné věci, které se dají rychle popadnout.

Ve videu níže se můžete podívat, jak taková krádež auta probíhá. Kdykoliv si budete potřebovat na autě zkontrolovat závadu, vždy jej před opuštěním řádně zabezpečte. Počítejte s tím, že někdo už může být nachystaný, aby vás okradl. Auto tedy vždy zavřete i zamkněte a poté teprve kontrolujte vzniklou závadu.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]