„Zlomilo mi to srdce.” Policista zjistil, proč chce malý chlapec prodat svého plyšového medvídka

Fotografie: Freepik

Všechny děti nemají to štěstí, že mohou vyrůstat v milující rodině, jež o ně s láskou pečuje. Přesvědčil se o tom i policista, kterého dojal osud sedmiletého chlapce.

Důstojník Steve Dunham slouží u policie v americkém Ohiu již mnoho let. V srpnu se během své služby setkal s případem, který ho hluboce zasáhl. Dostal oznámení, že se před obchodem s potravinami potuluje bosý sedmiletý chlapec a snaží se zoufale prodat svého plyšového medvídka. Když přijel na místo, hned se snažil zjistit, na co chlapec potřebuje peníze.

Vzal chlapce na dobré jídlo

Podle jeho slov už několik dní nejedl, a tak se snažil získat peníze na nějaké jídlo. Steve byl jeho vyprávěním velmi dojatý a jak sám později uvedl: Zlomilo mi to srdce.“ Vzal vyhladovělého chlapce do místní restaurace, aby se najedl, a poté ho odvezl na policejní stanici. Pak se policisté vydali do chlapcova domu.

V domě kromě něj žili ještě čtyři jeho bratři ve věku 11–17 let. To, co na místě policisté viděli, byla úplná spoušť. Neuklizený dům plný všelijakých odpadků. Zápach se linul všude kolem a spolu s rodinou zde žila i zvířata – a hmyz. Pohled do neuklizené poloprázdné lednice se zbytky, které už by se nedaly označit za jídlo, jim potvrdil chlapcovu výpověď. Opravdu tu nebylo nic pořádného k jídlu.

Děti byly rodičům odebrány

Všech pět dětí bylo z domu okamžitě odvezeno a předáno příbuzným, zatímco rodiče chlapců, Tammy a Michael Bethel, čelí obviněni z pěti přečinů zanedbání péče. Steve Dunham řekl, že za svou 20letou kariéru viděl už i horší věci, přesto ho tento příběh chytil za srdce. A nebyl sám. Ozývalo se mu prý mnoho lidí s nabídkou pomoci pro tyto děti.

Fotografie: Freepik

V místním kostele se dokonce uspořádala sbírka pro tuto rodinu. Maminka chlapců však trvá na tom, že u nich je vše v nejlepším pořádku a žádnou pomoc od nikoho nepotřebují. Na stránkách policie věnující se tomuto případu pak uvedla, že nedávno utratila 50 000 Kč za oblečení a pomůcky do školy pro její chlapce. A lidé ať raději pošlou peníze na onkologické oddělení místní nemocnice.

Matka popírá, že by se nedokázala o děti postarat

Rodiče se všemožně snaží zlepšit svou pověst na veřejnosti, nicméně fotografie z domu, jež pořídila policie, jsou dost výmluvné. Opravdu se nejedná o běžný provozní nepořádek, který má někdy doma nejspíš každý. Spíše to připomíná život na skládce plné odpadků. Matka však veškerou kritiku odmítá, dušuje se, že nepije, ani nebere drogy. Ovšem lahví od alkoholu bylo v domě nalezeno velké množství. Ve videu níže se můžete na celý příběh podívat tak, jak ho natočila místní televize.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*