Piju 1 zdravotní sklenici každý týden už 42 let. Přirozeně 100% pročistí játra, lékař říká, že je mám jako za mlada

Hovězí játra
Fotografie: Freepik

 Játra jsou velmi důležitý orgán, a proto byste jim měli alespoň jednou za čas dopřát vhodnou péči. Tyto způsoby vám snadno pomohou s jejich očištěním.

Játra jsou velmi důležitý orgán, který vykonává nespočet složitých a životně důležitých funkcí, které jiné orgány nemohou nahradit. Zejména však přeměňují toxiny v těle na odpadní produkty, čistí krev, metabolizují všechny živiny a dodávají tělu některé z nejdůležitějších bílkovin, které zrovna potřebuje. Kromě také syntetizují některé složky krve, štěpí hemoglobin a produkují žluč – je proto důležité, abyste jim dopřáli alespoň jednou za čas vhodnou očistu. To můžete udělat následujícími způsoby:

Zvyšte příjem vody

Voda pomáhá játrům zbavovat se toxinů ve vlastních buňkách, což jim usnadňuje práci. Je ovšem důležité zmínit, že se nejedná o perlivou vodu nebo chemicky ochucenou vodu, která naopak přináší do jater chemické sloučeniny. Snažte se proto pít alespoň 3 až 4 litry denně, a to nejlépe ve filtrované podobě. Měli byste si dát také pozor na dobu, kdy vodu pijete. Mělo y to být především ihned po probuzení, mezi jídly a v podvečer (ne více než 2 hodiny před spaním).

Spěte každou noc osm hodin

Jednou z mnoha úkolů spánku je pozastavit nepodstatné fyzické funkce, aby vaše tělo mohlo přesměrovat pozornost a své zdroje na detoxikaci, hojení, obnovu buněk a zpracování vzpomínek. Zatímco spíte, váš lymfatický systém navíc pomáhá játrům odplavovat toxiny a přesměrovat je do močového měchýře. Je proto důležité, abyste každý den spali minimálně 8 hodin, což je dostatečně dlouhá doba na to, abyste z něj mohli vytěžit co nejvíce a po ránu se cítili odpočatě a plní energie.

Vyhněte se alkoholu, cigaretám a zpracovaným jídlům

Ačkoliv si to mnoho lidí neuvědomuje, pití alkoholu představuje pro lidské tělo velkou zátěž, a to zejména z hlediska detoxikace, která ovlivňuje zejména játra. Stejně tak může konzumace zpracovaných potravin zvyšovat hladinu cukru v krvi a podporovat uvolňování většího množství inzulínu, což brzdí schopnost těla produkovat enzymy potřebné pro hladký průběh detoxikace. Rozhodně se proto snažte těmto produktům vyhýbat, abyste zbytečně neškodili svému tělu – nebo alespoň je alespoň konzumujte v rozumné m množství.

Více kurkumy a zelené zeleniny

Kurkuma je zázračné koření, které skvěle pomáhá při detoxikaci jater. To především díky obsahu účinných látek stimulujících enzymy, které z těla odstraňují nahromaděné toxické látky. Stačí vám jedna lžička denně tohoto koření denně, kterou můžete přidat jak jídla, tak nápojů, a udržet si tento zdravý návyk. Stejně tak je dobré přidat do svého každodenního jídelníčku zelenou zeleninu, včetně zelí, hlávkového salát, špenátu a kopřiv, které přirozeně odstraňují toxiny z těla a disponují mnoha užitečnými antioxidanty.

Fotografie: Unsplash

Dostatečná fyzická aktivita

Pocení při fyzické aktivitě pomáhá odplavovat toxiny z těla ven – stejně tak například funguje také sauna, kterou můžete přidat do své rutiny. Ať už se rozhodnete jakkoliv, pravidelný sport nabízí mnoho dalších zdraví prospěšných benefitů, ze kterých lze těžit téměř zadarmo. Je ovšem důležité, abyste pot, který jste dostali z těla ven, co nejdříve setřeli nebo se osprchovali. To především proto, abyste zabránili opětovnému vstřebávání toxinů do těla.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*