Očista tlustého střeva přírodní cestou. Dejte sbohem problémům se zažíváním

Fotografie: Freepik

Nejedná se přímo o detox, protože to může být pro některé jedince nebezpečné. Díky nápoji pro přirozené čištění si ovšem můžete dopřát spoustu vitamínů a vylepšit svůj životní styl a stravu.

Nic jako střední detox, který by vyprázdnil naše tělo od nežádoucích látek, nečekejte. Přirozené čištění těla bychom měli dělat neustále, a nejen jednou nebo dvakrát za rok, jako se to dělá u běžných detoxů. Díky stravě bohaté na tuky, nedostatku fyzické aktivity a špatnému životnímu stylu se toxiny hromadí a činí nás zranitelnými. Objevte všechny naše tipy na přirozené čištění tlustého střeva, na které by neměl zapomínat vůbec nikdo bez ohledu na pohlaví a věk.

Fotografie: Freepik

Trávicí systém je domovem až 100 miliard bakterií, které se nacházejí hlavně v tenkém a tlustém střevě. Ty tvoří tzv. střevní flóru, přejmenovanou vědeckou komunitou na „střevní mikroflóru“. Náš zažívací trakt je také lemován téměř 200 miliony neuronů, stejných, které se ukládají v našem mozku. Mnoho studií navíc pozvedlo střevo a jeho mikroflóru na úroveň „druhého mozku“. Péče o trávicí systém je tedy příslibem lepšího zdraví.

Hygiena střev je základem péče o naše zdraví

Pro zdravé tlusté střevo je nezbytná zdravá a vyvážená strava. Bohužel kvůli modernímu životu jsou gastrointestinální onemocnění na vzestupu. Nadýmání, zácpa, průjem, střevní plyny, nepohodlí, křeče a dalšími trpí mnoho z nás. Napravit to může jen změna stravovacích návyků. Díky tomu se vše tlusté střevo bude moci přirozeně čistit a eliminovat toxiny a jiné zbytky, které přetěžují náš zažívací systém.

Fotografie: Freepik

A dočkat se můžete jednoho skvělého bonusu. Získáte díky tomu ploché břicho. A z dobrého důvodu, protože čištění tlustého střeva usnadňuje trávení, stimuluje metabolismus a vyvolává úbytek hmotnosti. Tolik důvodů k přijetí zdravého životního stylu, který je vhodný k čištění střev.

Kromě stravy je nezbytné věnovat se také pravidelné fyzické aktivitě. Nemusíte se pouštět hned do silového cvičení. Pravidelné procházky, běhání nebo jóga vám poslouží stejně dobře.

Recept na nápoj k detoxikaci tlustého střeva

Na výrobu tohoto nápoje budete potřebovat jen jedno jablko, 5 cm zázvoru, citron, šálek vody a jednu čajovou lžičku medu pro lepší chuť. Nalijte do hrnce vodu a přiveďte ji k varu. Přidejte oloupaný a nakrájený zázvor. Sundejte z ohně a odložte stranou. V mixéru smíchejte nakrájené jablko se šťávou z jednoho citronu. Když se zázvorová voda ochladí, zalijte ji jablečným džusem a poté přidejte med. Míchejte, dokud nezískáte homogenní produkt.

Fotografie: Freepik

Proč tento nápoj pomáhá čistot tlusté střevo? Jablko je bohaté na vlákninu a antioxidanty, zázvor pomáhá podpořit trávení a vylučování žluči. Citron je plný vitamínů a má úžasné antibakteriální vlastnosti. Mimo jiné obsahuje také naringenin a flavonoidy, které stimulují metabolismus pro lepší degradaci toxinů, jak ukazují odborné studie.

Tento nápoj, pravidelný pohyb i zdravá strava by se měly stát nedílnou součástí vašeho života, pokud chcete mít zdravá střeva a spokojený život.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]