Způsoby, kterými udržíte myši daleko od vašeho domova bez použití pastí. Nedejte jim letos v zimě žádnou šanci

Fotografie: Pixabay

Myši mohou přes zimu napáchat ve vašem domově pořádnou škodu. Podívejte se na způsoby, kterými se jich zbavíte, a to bez použití pastí.

Hlodavci mohou napáchat v domácnosti obrovské škody, a to zejména během zimního období, kdy hledají úkryt před mrazem. Mohou poškodit nábytek, staré peřiny a vlastně vše, co ukrýváte ve své spíži nebo podkroví. Abyste předešli problémům, podívejte se na tyto způsoby, kterými tyto hlodavce od vaší domácnosti odlákáte, a to bez použití jakýchkoliv pastiček.

Udržujte zahradu v čistotě

Abyste se vyhnuli myším v domácnosti, musíte se postarat o to, aby byla vaše zahrada pečlivě udržovaná. Pokud totiž máte v okolí svého domu ovocné stromy, jejichž plody na podzim opadaly a nyní je nikdo neuklízí, může je to velmi lehce přilákat. To však platí, i pokud máte na zahradě přebytek odpadků nebo jiných věcí, které by mohli hlodavci považovat za potenciální potravu. Snažte se tak, aby byla vaše zahrada přes zimu čistá, a nezvaní hosté ji naopak považovali za neatraktivní.

Fotografie: Pixabay

Zavřete všechny popelnice

Abyste se myší nadobro zbavili, je nutné zavřít všechny venkovní odpadkové koše. Pokud jsou totiž jejich víka otevřená, mohou vyhozené zbytky jídla nalákat hlodavce, kteří se následně rozutečou do všech koutů vašeho obydlí. Dalším dobrým způsobem, jak zabránit vstupu těchto živočichů do domu, je také utěsnění trhlin ve stěnách a důkladné uzavírání celého vnitřního prostoru.

Fotografie: Pixabay

Zablokujte všechny vchody

Jak bylo zmíněno výše, dalším účinným způsobem, jak zabránit vniknutí myší do domu, je důkladné zablokování všech vchodů. Můžete také zkusit utěsnit okna a nainstalovat pod dveře kovové zábrany, protože ty by měly hlodavce udržet na druhém konci.

Důvod, proč je důležité investovat do kovového vybavení, je ten, že myši nemohou tento materiál zničit. Obyčejná páska či látka pro ně není žádnou překážkou.

Fotografie: Freepik

Přírodní repelenty

Pokud hlodavci váš domov již napadli, můžete se jich zkusit zbavit pomocí několika jednoduchých přírodních triků. Smíchejte vodu s mletým hřebíčkem a esenciálními oleji podle vlastního výběru a směs následně slijte do lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte tento odpuzovač myší do každého temného koutu vaší domácnosti a posléze se s nezvanými hosty můžete rozloučit. Pachy, které myši nejvíce nesnášejí, jsou máta, bobkový list nebo šalvěj.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]