Zraněné miminko na softballu bojovalo o život. Jen díky špičkovým lékařům přežilo

Tento příběh je varování pro všechny novopečené rodiče. Někdy stačí jen zlomek vteřiny a život se může obrátit vzhůru nohama. Občas stačí jedno neuvážené rozhodnutí. Tato žena svého lehkomyslného rozhodnutí hořce litovala. Výsledkem bylo zraněné miminko, které v péči lékařů bojovalo o záchranu. A co se vlastně stalo? Ženě se narodila krásná a zdravá holčička. Když jí bylo pouze 7 týdnů, žena dostala nápad, že se při procházce staví podívat na softballové utkání. Posadily se do ochozů, když v tom se stalo něco nečekaného.

Miminko zasáhl míček

Byl to zlomek vteřiny, během kterého nikdo nedokázal nijak zareagovat. Najednou mezi diváky prolétl softballový míček, který zasáhl malou holčičku v plné rychlosti. V tu chvíli se rozběhl boj o život. Holčička byla okamžitě transportována do nemocnice, byl svolán tým lékařů a ten se snažil zraněné miminko zachránit.

Byla v kómatu

Lékaři dívenku uvedli do umělého spánku, což bylo v dané chvíli to nejlepší možné řešení, a začali zjišťovat míru zranění i to, zda dívenku vůbec půjde zachránit. Podle prvotních informací měla zlomeninu lebky, mozkovou mrtvici a také se u ní začaly objevovat vícenásobné záchvaty. Bylo jasné, že to s ní není moc dobré. Lékaři museli informovat rodiče o tom, že šance na to že se malé miminko ze všeho dostane sice jsou, ale jsou velmi malé.

Zlomový den

Malé miminko bylo stále v nemocnici, napojené na přístroje. Podle výsledků to stále nevypadalo na to, že by se jeho stav zlepšoval. Až nastal zlomový den. Najednou se záchvaty zmírnili, až ustaly. Výsledky začaly být pozitivní a následně bylo patrné, že holčička začíná reagovat. Postupně začala být probouzena a všichni čekali na to, co se stane.

Výsledek všechny překvapil. Malá holčička se nejenom probrala, ale bylo jasně vidět, jak reaguje a jak vnímá okolí. Poznala své rodiče, vnímala jejich hlas a chtěla se jich dotýkat. V nemocnici si sice ještě nějaký čas poležela, ale nakonec se ze všeho dostala. A to jenom díky neustálé péči lékařů, kteří dělali, co mohli. A matka miminka? Ta si svou chybu bude vyčítat do konce života – a to i když nakonec vše dobře dopadlo.