Zrod neobyčejného přátelství. Jedenáctileté dívce se podařil neuvěřitelný kousek

Fotografie: Depositphotos

Jedenáctiletá dívka poprvé spatřila své šestiměsíční tele jménem Olive v létě 2021.

Malá Zoe je členkou kanadské organizace mladých farmářů. Telátko jménem Olive poslala místní mléčná farma, aby Zoe mohla zvíře vycvičit. Místo toho, aby Zoe učila Olive triky, strávila s ní celé léto, a tak se mezi zvířetem a dítětem vytvořilo neobvyklé pouto. Zoe se každé dva až tři týdny vydává na dvouhodinovou cestu do útulku, aby se s Olive viděla a strávili s ní čas. Olive Zoe nejen poznává, ale také k ní cítí lásku.

Záchrana malého telete

Kdyby Johnu Serratimu před deseti lety někdo řekl, že se jednou stane hrdým majitelem krávy, nejspíše by se vám srdečně vysmál. Nicméně tento den přišel, a to letos v létě poté, co se jeho jedenáctiletá dcera Zoe Serratiová setkala tváří v tvář s šestiměsíčním teletem jménem Olive. „Byla to pro ni láska na první pohled“, řekl hrdý otec z Ontaria.

Fotografie: Unsplash

Zrod neobyčejného přátelství

Můžete to také nazvat osudovým setkáním. Olive byla přebytkem mléčného průmyslu na své farmě a na začátku tohoto roku měla být poražena na maso. Když se však Zoe zapojila do činnosti mládežnické organizace 4-H Ontario, farma mladé dívce tele zapůjčila, aby ho mohla využít na výstavách krav pořádaných touto organizací.

Zoe neměla zájem předvádět Olive ve výstavním kruhu a učit ji triky, místo toho strávila léto tím, že si s teletem vytvořila důvěrné pouto a opravdové přátelství. „Je to moje nejlepší kamarádka, mám ji moc ráda,“ řekla Zoe, která se chce stát veterinářkou, až vyroste.

Hledání vhodného domova

Po skončení letního programu se Olive měla vrátit na farmu. Otec a dcera se obávali nejhoršího, a tak se rozhodli najít Olive domov navždy. Dvojice se s farmou dohodla na ceně, přijala tele za vlastní a začala hledat místo, kde by ji přijali. Nechtěli, aby z Olive bylo dojné tele, chtěli, aby byl její život zachován.

Fotografie: Unsplash

John se spojil s organizací pro zvířata v Ontariu. Vychvaluje jejich profesionalitu a péči a říká, že ačkoli byla kapacita farmy naplněna, tým pomohl dostat Olive – prostřednictvím zápisu a fyzické práce – do quebeckého útulku, kterému dnes říká domov.

Stali se vegetariány

Olive se celé dny pase na pastvinách útulku Monkey Spaces v Saint-Jérôme, asi 45 kilometrů severozápadně od Montrealu. Útulek, který je domovem sbírky dalších zvířat včetně dvou telat, prasat a koní, také zvyšuje povědomí o veganství a výhodách rostlinné stravy.

Fotografie: Unsplash

Zoe a její otec jsou o krok napřed, protože od doby, kdy adoptovali nového člena rodiny, kterého bude John sponzorovat po zbytek života, vyřadili ze svého jídelníčku maso. Ačkoli se jedná o přizpůsobení v kuchyni, John řekl, že je odhodlán zůstat u vegetariánství, protože je prý „dost těžké“ podívat se na maso a nemyslet na Olive. To je podle něj jen jeden ze způsobů, jak kráva obohatila jeho život.

Zdroj: CBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]