Myslel si, že jeho fenka zemřela v peřejích, ale o 10 dní později se s ní znovu setkává

silné peřeje
Fotografie: Unsplash

Před pár lety se v rozlehlé kanadské divočině ocitl mix zlatého retrívra a kolie. Tato fena se jmenovala Kali a zažila zde opravdu mimořádné dobrodružství, které otestovalo její sílu a odolnost.

Kaliin příběh začal, když se se svými majiteli, Davem Karekenem a Joy Neilyset, vydali na túru podél malebné řeky. Celá skupina si libovala v kráse přírody, když putovala lesem, aniž by si byla vědoma výzev, které na ně čekají. Tento konkrétní den se obvykle mírná a klidná řeka proměnila v bouřlivý proud kvůli vydatným dešťům v této oblasti.

Byla strhnuta silným proudem

Jak to osud chtěl, Kali, poháněná svou přirozenou zvědavostí, zjistila, že je přitahována blíž k rychle se pohybující vodě. Když minula skok a spadla na římsu asi deset stop níže, věci se změnily v noční můru. Ve chvíli zmatku Kali skočila do prudké vody a snažila se doplavat do bezpečí. Její majitelé byli bohužel v tuto chvíli naprosto bezmocní.

Boj o přežití v drsných podmínkách

Po dlouhém přemýšlení byla rodina postavena před srdcervoucí volbu vydat se na túru bez svého milovaného člena rodiny. Dave a Neily se museli vrátit do svého bydliště v Asheville, kde se museli vyrovnávat s těžkou ztrátou. To ale ještě netušili, jak se Kali dokáže s přírodou vypořádat. Na dalších deset dní se Kaliin instinkt přežití nastartoval, když bojovala s nelítostnými živly. Les se stal jejím dočasným domovem, poskytoval jí úkryt a obživu. Mezitím, tisíce mil daleko, byli majitelé Kali zničeni starostmi.

Jel 20 hodin v kuse, aby znovu spatřil svého mazlíčka

Krátce poté, co se Dave vrátil domů, dostal nečekaný a překvapivý telefonát. Jeho srdce poskočilo, když poslouchal nečekanou zprávu: „Kali byla navzdory všem předpokladům objevena živá.“ Vydržela totiž v nemilosrdném kanadském lese pozoruhodných deset dní, než se zázračně objevila v nedalekém kempu. David jel 20 hodin v kuse, aby se sešel se svým psem. S každou ubíhající mílí si představoval okamžik jejich opětovného shledání. Tak se skutečně stalo a tento okamžik byl také zachycen v dojemném videu.

Zdroj: TheAnimalClub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]