10 každodenních činností, které způsobují, že vypadáte o 10 let starší

Tajemství zdraví a mládí je téměř všem známo, jedná se o správnou výživu a dostatek pohybu. Výsledek této kombinace je zpravidla vždy viditelný. Stav kůže nám vypovídá o tom, jaký životní styl vedeme, ale také nám říká o malých detailech, které se staly našimi návyky a které se na začátku zdály být neškodné.

Věnujte tedy pozornost těmto 10 věcem, které na první pohled vypadají neškodně, ale v určité míře ovlivňují náš vzhled.

1. Poloha při spánku

Pokud spíte s hlavou na stranu, vaše kůže na krku je celou noc napjatá, stejně jako ramenní svaly. Zkuste raději spát na zádech.

2. Nenosíte sluneční brýle

Tajemstvím zdravé pokožky je dostatečná ochrana před sluncem. Kůže okolo očí je velice tenká, pokud ji tedy budete vystavovat slunci, objeví se vám vrásky.

3. Jídlo

Pokud jste zvyklí žvýkat pouze na jedné straně, vede to k asymetrii tváře, jelikož svaly na druhé straně jsou oslabeny.

4. Telefonování

Při telefonování nedržte telefon mezi uchem a ramenem – způsobíte si tak vrásky na krku. Pokud často telefonujete, zvolte raději hlasitý odposlech.

5. Používání tabletu či smartphonu

Při užívání tabletu či smartphonu máme obvykle skloněnou hlavu dolů, což může způsobit oční edémy a takzvaný „rolák“ – slabou kůži a vrásky na krku.

6. Neopírejte bradu o ruce

Když čteme či sedíme za počítačem, máme tendenci si podpírat bradu rukama. Tím pádem se kůže na obličeji stává méně elastickou a začnou se na ní tvořit vrásky.

7. Nemračte se

Pokud jsme smutní, výraz na našem obličeji je škodlivý pro pokožku. Zatuhlé rty, zamračené obočí a napjaté svaly – to vše způsobuje vrásky na vašem obličeji.

8. Dlouhá horká sprcha

I přesto, že vás horká sprcha uklidní, neměli byste ji opakovat příliš často. Zničí se tím horní vrstva vaší pokožky a bude více náchylná k vysoušení.

9. Klimatizace

Klimatizace vysouší vzduch, což nemá dobrý dopad na vaši pokožku – snadněji se vám pak poškodí. Nezapomínejte na její pravidelné zvlhčování.

10. Polštáře

Bavlněné ložní prádlo je klasická volba. Nicméně, tento materiál může poškodit vaši pokožku a způsobit vrásky. Raději vsaďte na hedvábné či saténové povlečení, jelikož způsobuje méně tření. Je třeba povlečení také často převlékat, abyste se vyhnuli sběru bakterií a mrtvých částí kůže.

Obrázky: pixabay