10 make-up chyb, kvůli kterým vypadáte o 10 let starší a které dělá každá žena

Make-up je velmi užitečná věc a to hned z několika důvodů. Zakryje to, co potřebujeme a chceme schovat, sjednotí naši pleť a rozjasní obličej. Hlavním úkolem je zkrášlovat! Jaké je tedy vlastně tajemství ideálního make-upu? Rádi vám s tím v dnešním článku pomůžeme.

1. Nanášíte příliš mnoho korektoru

Abyste dosáhla dokonalého matného efektu, používáte korektor. Pokud ale vyberete nesprávnou barvu a nanesete jej příliš mnoho, skončíte s tváří plnou vrásek.

2. Přílišné nanášení řasenky na spodní řasy

Používání řasenky na spodní řasy může změnit váš výraz, bohužel na druhou stranu také dokáže připoutat pohled na vrásky kolem vašich očí. Pokud jí nanesete mnoho, je úplně jedno, jak jsou vrásky velké – prostě vyniknou.

3. Nesprávná barva rtěnky

Není pochyb o tom, že rtěnka dokáže s naším obličejem udělat zázraky! Ženy rády experimentují s barvami, nicméně, pokud jsou vaše rty úzké, měli byste vsadit raději na světlejší odstíny.

4. Špatná aplikace tmavých očních stínů

Pokud si stíny aplikujete po celé ploše víček, budete vypadat spatří. Naneste je pouze na jejich vnější okraj.

5. Výrazná oční linka

Spodní oční linka vám opticky oko zúží. Použijte raději lehkou make-up tužku, která vaše oči spíše otevře.

6. Tvářenka

Rozlučte se s tmavými a intenzivními barvami – zvolte raději světlejší tóny, jako světle růžová či broskvová. Zvýrazněte pouze horní lícní kosti.

7. Nápadné obočí

Příliš tmavé a nápadné obočí způsobí, že vaše tvář vypadá „neohrabaně“ a staře. Nepřehánějte to tedy s barvou.

8. Nepoužívání korektoru

Tmavé kruhy pod očima trápí nejednu ženu. Zakryjte je korektorem, ale buďte opatrná. Naneste na toto místo pouze jemnou vrstvu.

9. Opatrně s tužkou na rty

Pokud si chcete zvýraznit konturu rtů, dejte pozor, abyste nikdy nepřekračovaly váš přirozený obrys a nezkoušejte si takto rty opticky zvětšit. Vypadá to nepřirozeně.

10. Příliš silné nanášení pudru

Pudr zakrývá drobné kožní defekty, nicméně pouze v malém množství. Zakryjete jím mastné efekty ve vaší T-zóně. Pokud jej ale použijete mnoho, na tyto problémy naopak upozorníte a zvýrazníte je.

Obrázek: stylecraze.com