109letá žena odhalila tajemství dlouhověkosti: Muži z něj nebudou nadšeni

Fotografie: Depositphotos

Z životních tajemství stoletých lidí se můžeme mnohému naučit. Protože toho tolik zažili, tolik viděli a tak dlouho žili, stojí za to důvěřovat jejich radám a aplikovat je na svůj vlastní život.

109letá Jessie Gallan, která žila ve Skotsku, se dostala na titulní stránky novin díky svému prohlášení pro Daily Mail. Stará žena odhalila poněkud neobvyklý přístup k úspěšnému životu. Jessie, která žila v pečovatelském domě Crosby House v Aberdeenu, se stala jednou z nejoblíbenějších obyvatelek domova, kde ji personál popisoval jako milý a společenský přírůstek do rodiny.

Příběh staré ženy inspiruje

Jessie Gallan zemřela v roce 2014 a její příběh jistě inspiroval mnoho žen. Jessie se narodila 2. ledna 1906 ve skotské vesnici. Měla šest sourozenců a žila s rodiči v malém domku o dvou místnostech. Když jí bylo 13 let, odešla z domova a začala žít sama. „Nikdy jsme neměli žádné peníze, ale vždycky jsme byli velmi šťastní,” vzpomíná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maricela (@lvconqrsall)

Jaká byla Jessie?

Stoletá Jessie Gallanová, která se nikdy nevdala, se narodila v malém domku o dvou pokojích. Než ve 13 letech odešla z domova a stala se dojičkou, spala se svými pěti sestrami a jedním bratrem na matraci naplněné slámou. Poté pracovala jako pomocnice v kuchyni na farmě a následně v hotelu, který během jejího působení navštívila královna a královna matka.

Navzdory těžké práci si nikdy nestěžovala a byla nesmírně veselá. „Vždy jsem pracovala s velmi příjemnými lidmi. Je úžasné vidět dnešní svět tak odlišný od toho, ve kterém jsem vyrůstala,” řekla pro Dailymail.

Fotografie: Freepik

Tajemství dlouhověkosti

Rok před svou smrtí v rozhovoru uvedla, co ji podle jejího názoru udrželo tak dlouho naživu. Řekla, že se nikdy nevdala a nikdy neměla vztah s žádným mužem. Věří, že proto žila tak dlouho. Nejstarší obyvatelka Skotska Jessie Gallan tvrdila, že klíčem k dlouhému životu je vyhýbat se mužům. „Tajemstvím dlouhého života je držet se dál od mužů. Je s nimi víc problémů, než kolik stojí za to.”

Zdůraznila také, že vždy dbala na svůj jídelníček a zdraví. Každý den po celý svůj život si dopřávala ovesnou kaši. Mimo to personál domova důchodců v Aberdeenu, kde žila před svou smrtí, žasl nad tím, že seniorka má sílu alespoň jednou týdně cvičit.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]