2 bratři, 2 manželky a dva různé životy. Až čas ukázal, co je ve vztahu lepší

Otec dvou synů se rozhodl vyjít na veřejnost s příběhem, který se týká dvou synů a popisuje jejich manželské soužití. Který syn je spokojenější? Je třeba říci, že první dojem může klamat, o čemž se přesvědčil i tento otec. Ten spolu se svou manželkou vychoval hned dva syny. Je to Andreas a Gergo. Mezi oběma je rozdíl jenom 3 let a tak se dá říci, že si jsou věkově velmi podobní. Měli i podobný pohled na svět, stejně jako podobné zájmy. Ve výběru svých manželek však byli úplně rozdílní.

Mladší Andreas a jeho život

Otec hned od počátku neměl přítelkyni svého mladšího syna moc v lásce. Na okolí sice působila velmi příjemně a mile, ale to jak se chovala k partnerovi, to nemohl přenést přes srdce. Otci připadalo, že je Andreas ve vztahu jenom sluhou. Kdykoliv jeho přítelkyně a později manželka něco potřebovala, řekla mu a on to musel zařídit. Po svatbě a narození dětí to bylo ještě horší. Vše vypadalo, jako když ho partnerka využívá od rána do večera.

Andreas o tom nikdy moc nechtěl mluvit a otci vždy říkal, že je v takovém vztahu spokojený. Že jeho žena sice nemá práci, ale stará se o dvě děti a jejich dům je vždy dokonale čistý. To byla pravda, proti které nemohl nikdo nic namítat. Žena však byla až příliš egoistická, byla panovačná a Andreas byl v rodině spíše za takzvaného podpantofláka.

Jednoho dne to otec již nevydržel a rozhodl se říci naplno, co si myslí. Vypukla velká hádka a žena jeho syna se cítila uraženě. A Andreas samozřejmě stál na její straně. Otce celá situace velmi mrzela, ale nic už se dělat nedalo. Zkrátka měl potřebu říci, co se mu v jejich vztahu nelíbí. Vadilo mu, že jeho syn je každý den na pokraji zhroucení ze všeho, co musí v práci i doma dělat. Zato jeho žena byla vždy svěží, elegantní a upravená.

Starší Gergo a jeho život

Jaký byl život staršího syna? Ten si našel partnerku, která byla velmi hodná, byla velmi laskavá a také skromná. Byla ohleduplná ke svému partnerovi a později také manželovi a nikdy ho nijak nevyužívala a nikdy po něm nechtěla mnoho věcí. To otci přišlo jako dokonalé soužití a vždy říkal, že si Gergo vybral opravdu dobře.

Po čase však viděl, že ani tomuto páru to příliš nefunguje. Sice jeden druhého respektují a nic jeden po druhém nechtějí, ale kvalita jejich života je na bodu mrazu. Bydlí v pronájmu ve starém bytě, ve kterém je neustále velký nepořádek. Obra pracují na směny což vede k tomu, že se mnohdy pouze potkají mezi dveřmi a nemají čas jeden pro druhého.

Oba jsou si navzájem souzeni, ale jejich životy jsou výrazně ovlivněny prací a nedostatkem času. Gergo se dokonce později otci svěřil, že i když má dokonalou ženu, není ve vztahu spokojený. V jejich bytě se necítí dobře a mnohem více mu vadí, že se s ženou téměř nevidí. S když už, nemají si ani o čem povídat. To otce velmi šokovalo, jelikož je považoval za dokonalý pár.

Otec přišel s omluvou

Když otec zjistil, jaké je partnerská soužití obou synů, rozhodl se pro omluvu. Tu si zasloužil Andreas a jeho partnerka. Řekl jim, že dal na první dojem a nechápal, že jejich život je takto spokojený a vše klape tak, jak má. Očividně našli jeden druhého a každému vyhovuje mít svou roli. Zamyslel se i nad tím, že život každého z nás neovlivňujeme jenom my sami, ale ovlivňuje ho hlavně osoba, kterou máme vedle sebe. Souhlasíte s tímto tvrzením?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]