5letá holčička zachránila život mamince a bratrovi poté, co se auto zřítilo ze skály. Bosá vyšplhala 12 metrů, aby sehnala pomoc

Fotografie: Pexels

Pětiletá dívka byla označena za hrdinku poté, co unikla z havarovaného auta a zachránila život své matce a čtyřměsíčnímu bratrovi.

Ačkoliv je jí teprve pět let, musíme uznat, že odvahy má rozhodně mnohem více než většina dospělých. Bosá Lexi Shymanski vystrašená a zraněná vyšplhala na více než dvanáctimetrovou skálu, kde hledala pomoc pro svou maminku v bezvědomí a zraněného, plačícího bratříčka. Jejich auto se totiž zřítilo ze srázu.

Udělala něco neuvěřitelného

Po nehodě, při níž její matka nezvládla řízení a sjela ze skály, malá Lexi Shymanski utekla z autosedačky a vylezla na čtyřicetimetrový násep, aby upozornila řidiče na silnici nad sebou na vážnou nehodu své rodiny. Lexiina matka Angela Shymanski ztratila kontrolu nad rodinným vozem v kanadském Calgary poté, co usnula za volantem s Lexi a čtyřměsíčním Petrem na zadním sedadle.

Auto se zřítilo o čtyřicet metrů níže a Angela upadla do bezvědomí. Lexi se však podařilo odepnout autosedačku a vylézt na čtyřicetimetrový skalnatý násep, aby upozornila řidiče na pomoc. Na místo se okamžitě dostavila záchranná služba a rodina byla letecky přepravena do nemocnice, kde bylo zjištěno, že malý Peter krvácí do mozku a jeho maminka má zlomenou páteř.

Navždy jí budou vděční za záchranu

V rozhovoru pro deník Metro Angela několik týdnů po nehodě uvedla, že to, co se stalo, je naprosto šílené. Matka v rozhovoru vzpomínala, že bylo pár situací, kdy se dcerka dostala z pětibodového postroje autosedačky. Ale to, co se stalo v onen den, bylo jiné, musel ji hnát adrenalin, když navíc bosá vyšplhala na násep.

Fotografie: Pexels

Muž, který matku přišel navštívit do nemocnice, říkal, že zdravotníci a hasiči potřebovali lana, aby se dostali nahoru a dolů po tom násepu – a malá Lexi to zvládla naboso. Jen díky tomu, že přišla nahoru a mávala na lidi, někdo zastavil.

Angela, která je instruktorkou plavání, si na dvou místech zlomila páteř a už nemůže pracovat. Rodina založila stránku na GoFundMe na podporu jejího zotavování. Angelin manžel Travis si vzal v práci dovolenou, aby pomohl rodině v rekonvalescenci. Angela však prozradila, že bude hrdince Lexi navždy vděčná za záchranu jejich životů. „Je to úžasné a jsme moc rádi, že to udělala,“ řekla maminka.

Zdroj: Fakt