7 nejkrásnějších jezer světa

Voda patří bezpochyby k největším darům této planety. Poskytuje život a neopakovatelnou krásu v různých podobách. Jednou z opravdu nejpůvabnějších scenérií jaké nabízí, jsou jezera.

Na celém světě je jich neskutečné množství, přičemž každé z nich je jedinečné. Společně si dnes prozradíme, kterých 7 jezer patří mezi ty nejkrásnější na světě.

Plitvická jezera

Pravděpodobně není nutné nějak dlouze představovat tuto krásu Chorvatska. Systém jezer sestává z 16 menších jezer, jež jsou součástí světového dědictví UNESCO. Jsou zajímavé také tím, že jsou všechny vzájemně propojené vodopády a tvoří dohromady až 8 km dlouhý komplex. Jejich krásu nám dodnes připomíná i film Winnetou.

Ženevské jezero

Překrásné evropské jezero ležící mezi Švýcarskem a Francií. S rozlohou 582 km2 je zároveň největším jezerem Alp. Na jezeře nechybí ani místní lodní doprava, která ožívá převážně v letních měsících, kdy je možné se nechat převézt po něm parníkem.

Modré jezero

Je krasové jezero v závrtu u obce Imotski ve Splitsko-dalmatské župě v Chorvatsku a známé je hlavně tím, že se považuje za nejčistší jezero světa vůbec. Patří k mnoha přírodním zázrakům v Chorvatsku.

Five Flower Lake

V překladu znamená „jezero pěti květů“. Jedná se o Čínské jezero, které představuje paletu těch nejkrásnějších odstínů modré a zelené.

Bajkalské jezero

Toto mnohým známé ruské jezero patří mezi nejstarší jezera světa. Počátky jeho vzniku sahají hodně daleko, až do období 25 milionu let před Kristem. Mimo titulu nejstaršího jezera světa se Bajkal pyšní i titulem nejhlubším jezerem světa. Jezero obklopuje nádherná, divoká a nedotknutá příroda Sibiře.

Jezero Titicaca

Patří mezi největší jezera Jižní Ameriky s rozlohou až 8800 km2 a leží v nadmořské výšce 3 812m. Nachází se v Andách na hranici mezi Peru a Bolívií. Je bájným jezerem Inků, které je opředené dávnou pověstí o neposlušnosti dávných obyvatel městečka.

Jezero Achensee

Toto největší tyrolské jezero se rozprostírá mezi Rofanskými horami a masívem Karwendel. Jezero Achensee je 9 km dlouhé a 133 m hluboké. Obklopeno je obcemi Achenkirch, Maurach a Pertisau. Krajinné podmínky umožňují díky horám a jezeru mnoho různých sportovních aktivit i chvíle odpočinkové dovolené.

Obrázek: pixabay.com